Здоров’я, таємниці та тиша: названо головні туристичні тренди на літо 2024 року

У нинішньому сезоні туристи найбільше цікавляться форматом відпочинку з пригодами та усамітненням.

До сезону літніх відпусток залишився всього місяць, і більшість туристів, які планують відпочити в цей період, уже спланували свої подорожі заздалегідь, щоб якомога більше заощадити на відпочинку.

На основі даних про те, який формат відпочинку найчастіше туристи шукали в останні місяці, аналітики сервісу Pinterest назвали головні туристичні тренди на літо 2024 року.

“У 2024 році оздоровчі подорожі візьмуть гору. Оскільки метушня повсякденного життя бере своє, мандрівники шукають цифрову детоксикацію і заспокоєння серед безтурботних краєвидів і вражень, що омолоджують. Попрощайтеся з багатолюдними містами та привітайте дикі місцини, що обіцяють спокій і самопізнання. Пригодницькі мандрівки для любителів адреналіну, загадкові місця, що додають гострих відчуттів і див, а також подорожі на природу – все це стає дедалі популярнішим”, – зазначають аналітики.

Крім того, за даними експертів, у 2024 році й надалі домінуватимуть одиночні подорожі, оскільки люди прагнуть особистісного зростання та роздумів. Водночас представники покоління Z користуються можливістю налагодити глибші зв’язки з друзями за допомогою особистих і недорогих дорожніх поїздок.

П’ять головних тенденції в туризмі влітку 2024 року

1. Жага до пригод. За останній рік кількість пошукових запитів від туристів, які цікавляться пригодницьким туризмом, зросла на 45% – і це характерно для всього світу. Пригоди пропонують людям прилив адреналіну, занурення в природу і піднесення духу, а також надають можливості для особистісного зростання, фізичного і психічного здоров’я, а також практики сталого туризму.

Найпопулярнішими видами пригодницького туризму зараз є атракціони в аквапарках (зростання інтересу +170%), люкс-сафарі (+110%), хайкінг (+94%), підводна фотозйомка (+60%), кемпінг (+44%), альпінізм (+40%), трекінг (+40%), спелеологія (+40%) і веслування на каное (+35%).

2. Спокійна подорож. Прагнення до більш тихого і безтурботного способу життя зростає: кількість запитів “спокійне життя” зросла на 530%, а запити на пошук “тихих” і “спокійних” за рік збільшилися на 50% і 42% відповідно. Люди частіше шукають подорожі для цифрової детоксикації, а соло-поїздка (зростання інтересу +35%) дає їм свободу безкомпромісно формувати свій маршрут, темп і пріоритети.

Зокрема, серед найпопулярніших “тихих” форматів подорожі опинилися глемпінг (зростання інтересу +260%), національний парк (+250%), хатина в горах (+180%), сільська атмосфера (+145%), оздоровчий ретрит (+90%), острівне життя (+30%) і лісова прогулянка (+30%).

3. Таємничі місця. Пошук загадкових місць зростає, оскільки мандрівники жадають відвідувати місця, оповиті таємницями та чарівністю, що обіцяють поєднання див, пригод і незвіданого. Від неземних природних ландшафтів до шепотливих стародавніх руїн – ці приховані перлини розбурхують уяву і ваблять мандрівників у пошуках духовного просвітлення і трансцендентності. Подорож у глибини стародавніх міст або відкриття забутих світів стає сміливою одіссеєю, що розсуває кордони і розкриває глибокі істини про себе і світ.

У топі тут опинилися заспокійлива природа (зростання інтересу +340%), місця на землі, які здаються нереальними (+240%), дослідження занедбаних місць (+230%), місця з привидами (+155%), стародавні міста (+75%) і загублені місця (+40%).

4. Покоління Z і дорожні пригоди. Молоді люди, які народилися приблизно з 1997 по 2012 роки, все частіше шукають автоподорожі з друзями як доступний варіант відпочинку, що дає змогу розділити витрати та бути спонтанними. Автомобільні поїздки дають шанс насолодитися кожним моментом подорожі, створюючи можливості для зміцнення зв’язків і незабутні спогади “тільки для своїх”.

Тут туристи найчастіше шукають таку інформацію: зручне дорожнє вбрання (зростання інтересу +250%), що взяти з собою в поїздку (+66%), перекус у дорозі (+65%), куди поїхати з друзями (+50%) і на природу з друзями (+50%).

5 Найпопулярніші напрямки. Дедалі більше туристів не просто відкривають для себе нові місця для відвідування – вони вирушають у мандри цілеспрямовано та захоплено. Насолоджуючись екзотичною кухнею, занурюючись у яскраву культуру, пірнаючи у захопливе нічне життя або досліджуючи спокійні сільські краєвиди, мандрівники шукають враження, які б відповідали їхнім інтересам і хобі. Поєднавши свої захоплення з мандрівками, вони відкривають світ цікавих зустрічей, які розширюють кругозір і поглиблюють культурні зв’язки.

При цьому найпопулярнішими напрямками цього літа стали лондонський спосіб життя (зростання інтересу +340%), південноафриканська їжа (+320%), вечірка на Санторіні (+300%), нічне життя Гоа (+270%), літо в Бразилії (+250%), атмосфера Балі (+195%), історія М’янми (+170%), сільська Індія (+100%), культура Сінгапуру (+100%) та естетика Марокко (+90%).

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти з подорожей назвали кілька цікавих міст Європи, на які варто звернути увагу влітку 2024 року, якщо хочеться прохолоди.