Захищаємо здоров’я: мобільна вакцинальна акція в Іваньківській громаді

Фахівці Маньківського відділення спільно з колегами Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб вакцинобусом відвідали жителів Іваньківської громади Уманського району. Про це інформує ДУ “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”.

7 травня було організовано виїзну вакцинальну акцію для жителів під гаслом «Захисти себе!» на базі фельдшерського акушерського пункту в селі Чорна Кам’янка.

Лікар Світлана Фалієва перед вакцинацією провела обов’язковий первинний огляд – вимірювання артеріального тиску, температури, пульсу та рівня сатурації.

Фельдшерка Катерина Варволік провела щеплення пацієнтам від правця та дифтерії. Під час заходу від інфекційних хвороб щепилися 20 пацієнтів.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація. Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.

Під час зустрічі з жителями села працівники Центру проводили роз’яснювальну роботу. Зокрема, помічники лікаря-епідеміолога В’ячеслав Яременко, Наталія Довгопола та фельдшерка Надія Мазуренко комунікували з відвідувачами про:

  • профілактику кишкових інфекцій та гепатиту А;
  • планові щеплення, які запобігають інфекційним захворюванням;
  • як краще вберегтися від укусів кліщами у весняно-осінній період;
  • профілактику неінфекційних захворювань;
  • ментальне здоров’я;
  • профілактику туберкульозу;
  • здорове харчування та профілактику ботулізму.

Спеціалісти надали рекомендації зі здорового способу життя, зокрема раціонального харчування, рухового режиму та особистої гігієни.

Під час заходу помічниця лікаря-епідеміолога Алла Слюсаренко розповсюдила буклети, листівки, плакати з корисною інформацією про збереження здоров’я, пам’ятки та брошури з доказовою інформацією, яка допоможе краще дбати про здоров’я.