Секрет фону “Мони Лізи” розкрито: картину створили на озері Комо

Учена Енн Піццоруссо вважає, що розкрила таємницю одного із найвідоміших полотен Леонардо да Вінчі – портрета “Мона Ліза”. За фоном зображення вона встановила місце створення картини, яке раніше вважали частково уявним.

Про результати дослідження науковиці Енн Піццоруссо, які незабаром представлять на геологічній конференції в Італії, інформує The Guardian.

Науковиця використала свої знання з геології та історії мистецтв, аби виявити, що одну із найбільш впізнаваних картин в історії Леонардо да Вінчі створив на березі озера Комо, що в регіоні Ломбардія (північ Італії).

Енн Піццоруссо дослідила фон на зображенні і зіставила міст, гірський хребет та озеро на “Моні Лізі” із видами південно-західних Альп місцевості Лекко в XIV ст. Як відомо, цей регіон півночі Італії Леонардо да Вінчі відвідував 500 років тому.

Раніше науковці зосереджувалися виключно на мості, який видніється за плечами Мони Лізи. Вони вважали, що місцем створення картини було містечко Боббіо або провінція Ареццо, що в Італії.

Мосту, за словами Енн, недостатньо, аби точно встановити місцевість, в якій Леонардо да Вінчі створив відомий портрет.