За ініціативи прокуратури громадянку рф позбавлено права власності на землю

Діяльність прокуратури щодо примусового припинення права власності іноземців на земельні ділянки сільськогосподарського призначення має першочерговий пріоритет, адже ця земля є об’єктом права власності Українського народу та основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Інформує пресслужба обласної прокуратури.

Так, за ініціативи прокуратури Городищенським районним судом у 2023 році ухвалено рішення про конфіскацію у громадянки країни-агресора земельної ділянки загальною площею близько 2 гектарів з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вартістю 49 тисяч гривень.

Наразі рішення суду виконане, право приватної власності на землю за громадянкою російської федерації припинено, земельна ділянка передана у власність держави.

Довідково: згідно із законодавством України іноземцям заборонено отримувати та мати у власності землі сільськогосподарського призначення. Отримавши такі землі у спадок, особа, яка не є громадянином України, зобов’язана упродовж одного року з моменту набуття права власності на земельну ділянку здійснити її відчуження іншій фізичній чи юридичній особі України. У разі невиконання цієї вимоги закону, земельні ділянки підлягають конфіскації за рішенням суду.

Джерело