У черкаському музеї можна розглянути 235 вишитих рушників — Новини Черкасс

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Відкриття відбулося 23 травня. На виставці демонструють 235 вишитих рушників із фондової колекції Музею українського рушника Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Представлена експозиція охоплює традиції вишивки майже всіх регіонів Черкащини. Можна оглянути розмаїття вишиваного орнаменту – це геометричні малюнки, рослинні композиції, міфологічні й орнітоморфні орнаменти, на яких зображені фантастичні та декоративні птахи,  зооморфна орнаменталістика — тварини, а також комахи, скевоморфні зображення.

Відвідувачі на виставці рушників

Окремі підрозділи — вишиті рушники з християнською символікою, вишивані літери й цифри, вензелі, цитати з молитов, народних пісень та лірики Тараса Шевченка, орнаменти та сюжетні фольклорні вишивки за мотивами лубка, дитячих казок, псевдофольклорні сюжети за радянськими схемами XX ст.

Відкриття виставки рушників

Музей українського рушника Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького діє з 2014 року та налічує більше тисячі експонатів. Нині фонди музею складаються з колекції тканих і вишиваних рушників (побутових, обрядових і декоративних), народного одягу кінця ХІХ – початку XXI ст., предметів побуту Середнього Подніпров’я.

Рушники

Виставка діятиме до 23 червня.

Нагадаємо, раніше виставку українських рушників можна було оглянути в черкаському сквері. Її організували до Дня вишиванки, 16 травня. “18000” публікував фоторепортаж із події.

Черкащанки вишили рушник для захисників, його доставлять на фронт.


Джерело