Туристам назвали найкращий час для відвідування Італії

Найкращим часом для відвідування Італії є міжсезоння з цілої низки причин.

Італія – традиційно один із найпопулярніших туристичних напрямків світу. Туристів там настільки багато, що на вулицях міст на кшталт Риму або Венеції вже просто не проштовхнутися. Тому не дивно, що багато мандрівників починають замислюватися над тим, коли найкраще відвідувати країну, щоб уникнути стовпотворіння.

Експерт з подорожей з Condé Nast Traveler Чарлі Гоббс спробував розібратися, коли найкраще відвідувати Італію, щоб це було максимально комфортно і за погодними умовами, і за кількістю туристів.

“Мені пощастило відвідати країну двічі за останні дванадцять місяців – один раз у серпні та ще раз у березні цього року. Обидва рази, перебуваючи в Римі, я зупинявся біля фонтану Треві, й тому мені часто доводилося проходити повз нього, щоб дістатися до будь-якого пункту призначення. У розпал літа сходинки, що ведуть до води, були схожі на трибуни в SeaWorld (популярна мережа тематичних морських парків у США – ред.) у повноцінний день – такими були розмір і щільність натовпу. На мій подив, те ж саме можна сказати і про візит у міжсезоння. Чи існує взагалі гарний час для відвідування Вічного міста? А що щодо решти країни?”, – задався питанням Гоббс.

Експерт констатував, що, на жаль, біля таких пам’яток більше ніколи не буде порожньо. Проте, період з жовтня по квітень – у будь-якому разі найкращий час для відвідування Італії.

“Весна – найчарівніший час на більшій частині території Італії”, – уточнила дизайнерка вражень туристичної компанії Butterfield & Robinson Джорджія Юїлл, чия робота зосереджена на північних регіонах країни (наприклад, Мілані та Доломітових Альпах), але простягається і на південь.

За її словами, з квітня по червень можна очікувати м’яку погоду по всій країні та меншу кількість людей, ніж у наступні місяці. Життя починається заново навесні по всій країні, “від яскравого квіткового буму на луках Доломітових Альп до теплих морів на Сардинії та Сицилії. Це також період відновлення соціальної енергії: вечірня температура сприяє посиденькам за аперитивом, а час на свіжому повітрі максимально збільшується до того, як настане спека”. Також до травня в Італії настає сезон артишоків, спаржі та помідорів.

При цьому Юілл також рекомендує відвідати північ Італії в жовтні: після напруженого літнього сезону цей регіон набуває більш спокійного життя зі свіжим повітрям і мінливими кольорами. “Це візуальна терапія”, – каже вона.

Зі свого боку Емілі Фіцрой з Bellini Travel, яка “привезла” серіали “Спадщина” до Тоскани і “Білий лотос” на Сицилію, віддає перевагу осені, коли місцеві фермери радують гурманів свіжими продуктами, а “літні” туристи якраз роз’їхалися.

“Це, мабуть, осінь (найкращий час для відвідин – ред.), особливо початок жовтня, коли ще досить тепло, щоб востаннє зануритися в море, пообідати на свіжому повітрі та насолодитися першими білими трюфелями сезону і новою оливковою олією. Кольори пейзажу в найкращому вигляді: випалені поля повертаються до своєї яскравої зелені”, – зазначила вона. – Відвідування наприкінці квітня і травні – це чудово, але будьте готові до набагато холоднішого купання!”.

При цьому експерти видання зазначають, що в розпал зими краще уникати відвідування прибережних напрямків.

“З жовтня по квітень ці місця здебільшого закриті – ви можете відчути себе генієм, забронювавши дешевшу поїздку в міжсезоння, тільки щоб приїхати і не знайти нічого, окрім як безцільно блукати від зачиненого магазину до пустельного пляжу і назад”, – пише автор матеріалу.

Водночас Емілі Фіцрой радить взимку звернути увагу на італійські “активні” рибальські села, оскільки промисел там не зупиняється.

Також, за її словами, зима буде чудовим часом для відвідування таких місць, як Рим, Флоренція та Венеція, за винятком найбільш насичених святкових різдвяних днів. А ось на Великдень до Італії краще не їхати, бо тоді все буде закрито.

Джорджія Юілл додає, що взимку варто відвідати Верону, Феррару, Парму та Мілан, а також північні гори для зимових видів спорту.

Як повідомляв УНІАН, раніше аналітики Srm-Intesa спрогнозували, що туристів в Італії 2024 року стане ще більше. Також вони назвали три напрямки, які стрімко набирають популярність.