Синоптики прогнозують, що найближчий тиждень буде прохолодний

Розпочавшись липневим теплом, перша декада травня закінчилася квітневою прохолодою. У когось може скластися враження, що травень з квітнем помінялися місцями. І дійсно, перед цим потужним похолоданням на висоті 5-6 км, (середня тропосфера) над нашим регіоном було 20° морозу, а наразі 30° морозу! За прогностичними чисельними моделями, цей холод засів надовго. Не те що спеки, навіть помірного тепла до третьої декади травня не чекаємо. Розповів головний синоптики Черкащини Віталій Постриань.

В атмосфері над Черкащиною продовжує домінувати північний процес. Минулої ночі температура повітря знизилася до 1-3° тепла. Заморозки на поверхні ґрунту інтенсивністю 0-1° фіксували лише метеостанції Золотоноша та Сміла. На жаль, загроза заморозків на поверхні ґрунту ще є.

У суботу, 11 травня, малоактивні атмосферні фронти циклону «Гуля» проявлять себе збільшенням хмарності, вдень грозовим дощем та короткочасним підвищенням температури: вночі 4-9° тепла, вдень 14-19°.

У неділю, 12 травня, Скандинавський циклон, наповнений полярним холодом формуватиме сонячну суху з квітневими температурами погоду: вночі 2-7º тепла, вдень всього 9-14º.

Новий тиждень пролонгує сонячну, прохолодну з окремими короткочасними дощами погоду. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 11-16º. 14-15 травня на ґрунті, у понижених формах рельєфу можливі заморозки 0-5°.