Стало відомо, що буде з тваринами черкаського зоопарку в разі небезпеки через війну (ВІДЕО) — Новини Черкас за сьогодні

Від початку повномасштабного вторгнення на Черкащині тривоги можуть лунати по кілька разів на день.

Про те, як реагують звірі в зоопарку на звук сирен та чи зможуть в Черкасах уберегти життя тварин у випадку ракетного обстрілу, в межах проєкту “Come_On Talk” на “ВиЧЕрпно” розповів директор зоологічного парку Євгеній Ван.

Відтак очільник зоопарку розповідає, що на початку повномасштабного вторгнення він мав деякі побоювання, адже в той час були обстріли області й Черкас також, тому був страх, що може прилетіти й на територію зоологічного парку.

“Хвилювання, звісно, були. Проте наразі працівники й мешканці зоопарку пристосувалися до ситуації, в якій живемо. Звук сирен може лунати по п’ять-сім разів на добу, проте наші тваринки на нього вже ніяк не реагують”, — ділиться Євгеній Ван.

  • Як черкаський зоопарк готовий евакуювати тварин і чи можливо це взагалі під час ракетних обстрілів?

Варто наголосити, що працівники звіринцю не лише прилаштувалися до умов сьогодення, а й подбали про те, як діяти у випадку екстреної ситуації.

“Ми розуміли, що можуть бути випадки, коли з інших зоопарків, які знаходяться в областях, де відбуваються бойові дії, потрібно буде рятувати життя тварин і забирати їх у безпечні місця. У 2022 році ми розпочали будівництво п’яти великих вольєрів й невелике приміщення для зимового утримання тварин. Ці місця розташовані за відділом, де знаходяться птахи”, — стверджує пан Євгеній.

Раніше ми писали, що черкаський зоопарк входить в сімку зоопарків загальнодержавного значення України та є єдиним, що утримує отруйних тварин. Наразі в цьому парку налічується близько 250 видів тварин, 2.5 тисяч екземплярів, із них 75 % — належать до Червоної книги України та інших Міжнародних Червоних списків.

У березні 2022 року черкаський зоопарк мав розпочати будівництво унікального для України проєкту — авіарію. Розмішуватися він мав на додатково виділених міською радою п’яти га території. Проте через війну реалізація цього проєкту зі зрозумілих причин була призупинена. Однак керівник зоопарку мріє, що після перемоги України у війні над росією, їм таки вдасться реалізувати цей амбітний задум.

Дізнавайтеся більше інформації під час перегляду відео:

Євгеній ВАН: «Хтиві хробаки, розпусні мавпи та найбільш вірні птахи - це міф»