СБУ викрила агітатора рашизму, який заперечував факт існування України

Служба безпеки нейтралізувала злочинну діяльність прокремлівського пропагандиста, який поширював ворожі наративи щодо збройної агресії проти України. Інформують у пресслужбі обласного Управління.

Зловмисник героїзував російських окупантів та стверджував, що України не існує, як окремої держави. За даними слідства, ворожим агітатором виявився мешканець Черкас.

На власній сторінці в заборонених «Однокласниках» він поширював пости на підтримку російських окупантів та закликав до продовження війни проти України. Також задокументовано, що ворожий агітатор підтримував спілкування із знайомими з росії через месенджери. В листуванні він поширював фейки про війну в Україні, стверджував, що з 2014 року триває «громадянський конфлікт». Крім того, запевняв, що Україна – це «штучно створена держава».

Під час обшуку за місцем проживання фігуранта було виявлено мобільний телефон із доказами поширення ворожої пропаганди.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за чч. 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Джерело