Працівники соціальної сфери у Черкасах вишили рушник-оберіг для захисників

З нагоди Дня української вишиванки, який відзначають 16 травня, у Черкасах відбувся мистецько-патріотичний захід “Рушник вишиваю – оберіг закладаю”.

Ініціатором заходу став департамент соціальної політики. Спільно з майстринею вишивки Наталею Крамною-Таран та авторкою творчого опрацювання рушника, головою Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольгою Мартиновою, вони вишили традиційний черкаський рушник.

Протягом місяця у Галереї народного мистецтва працівники соціальної сфери відвідували майстер-класи народної майстрині Наталії Крамної-Таран, де вчилися вишивати рушник-оберіг.“Цей рушник характерний для Черкас. На ньому зображено дерево життя – символ вічності, сили та єднання. Особливими є стародавні техніки вишивання: тут і гладь, і тамбурний шов. У кожен стібок ми вкладали свої щирі побажання миру, здоров’я та благополуччя для українських воїнів, які захищають нашу землю”, – розповіла Наталя Крамна-Таран.

Заступниця міського голови Марина Гаркава також долучилася до процесу вишивання.

“Цей рушник – це не просто виріб, це символ нашої єдності, нашої любові та підтримки українських захисників, – каже Марина Гаркава. – Дякую всім, хто долучився до створення такого оберега. Вірю, що він стане для наших воїнів справжнім щитом та захистить їх від ворожих куль та снарядів”.Рушник-оберіг передали Черкаській капеланський службі. 

“Від імені черкаської ТрО та всієї бригади дякую департаменту соціальної політики, народним майстринями за те, що відновлюєте наші споконвічні українські традиції. Адже вишивка має глибоке значення для нашої нації, споконвіків вишиті сорочки та рушники супроводжували захисника на полі бою. Цей рушник разом з капеланами вирушить на передову, і там буде оберігати наших захисників та захисниць”, –  зазначив військовий капелан 118 окремої бригади Сил ТрО ЗСУ Володимир Педько.

За інформацією пресслужби Чкркаської міської ради