Авіапасажирам розповіли, чому тіло опухає під час польоту і як цього уникнути

Негативні наслідки авіаперельоту можна мінімізувати.

Тривалий авіапереліт завжди чинить певний вплив на організм людини. І набряклість та припухлість – це нормальне явище під час польоту, негативні наслідки якого цілком реально мінімізувати.

Через що виникає набряклість під час польоту

Як пояснює Condé Nast Traveler, головною причиною набряклості під час авіаперельоту є зневоднення організму, що виникає через сухе повітря в салонах літаків і недостатнє споживання води. Шкіра, як найбільший орган тіла людини, особливо сприйнятлива до змін, спричинених зневодненням. Унаслідок порушення водного балансу в польоті шкіра має тьмяний, сухий і схильний до набряклості вигляд, особливо навколо ніжної ділянки під очима.

Також посилює набряклість і здуття живота під час авіаперельоту коливання тиску в салоні, спричинені зміною висоти.

Крім того, набряклість шкіри посилює малорухливий характер авіаперельотів. Унаслідок цього погіршується кровообіг, що спричиняє затримку рідини і збій роботи лімфатичної системи, яка підтримує баланс рідини в організмі для захисту від інфекцій.

Ще один фактор – харчування в літаках. Авіакомпанії часто додають до продуктів більше солі та цукру, щоб вони були такими ж смачними, як на землі, тому що шум двигуна під час польоту негативно впливає на те, як люди сприймають їжу. Зворотним боком є те, що надлишок солі порушує баланс рідини в організмі, також спричиняючи набряклість обличчя та рук.

Як боротися з набряком під час польотів

Звісно, ключовим моментом є підвищення рівня гідратації. Вкрай важливо пити багато води до, під час і після польотів, щоб нейтралізувати зневоднювальні ефекти та дозволити організму повернутися до нормального стану. Одночасно під час польоту варто звести до мінімуму споживання сечогінних напоїв, таких як алкоголь і кофеїн.

Водночас забезпечення правильного харчування під час польоту допоможе впоратися зі здуттям живота, тому в дорогу варто брати з собою перекуси, багаті на воду, наприклад, фрукти та овочі. А ось споживання оброблених закусок з високим вмістом натрію і навіть домашньої їжі краще обмежувати. Також краще з’їсти перед польотом ситну їжу, переважно рослинну, з білком хорошої якості, а потім звести до мінімуму прийом їжі в літаку.

Крім того, під час польоту варто спробувати забезпечити собі хоча б мінімальну фізичну активність. Поліпшення кровообігу за допомогою регулярних рухів має важливе значення для запобігання утворенню набряків. Обертання щиколоткою, природнімання ніг і марширування сидячи – все це допомагає стимулювати кровообіг і запобігти накопиченню рідини, тому виконання цієї процедури кожні 30 хвилин може допомогти тілу людини функціонувати оптимально. Можна навіть узяти з собою еластичну стрічку для вправ і використовувати її на своєму сидінні.

Також варто звернути увагу на компресійні шкарпетки. Вони чудово покращують кровообіг, знижують ризик утворення набряків і протидіють впливу тривалого сидіння та сил гравітації на кровообіг. Використання підставок для ніг під сидіннями або надувних підставок для ніг також може сприяти лімфодренажу.

Якщо ж набряклість і здуття живота доставляють вам сильні незручності під час польоту, варто звернутися до лікаря, щоб перевірити наявність якихось медичних проблем.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти дали туристам 10 корисних порад, як легше пережити далекі авіаперельоти.