Почесному громадянини Канева художнику Івану Марчуку сьогодні 88 років

Сьогодні, 12 травня, 88 років виповнюється народному художнику України, лауреату Національної премії України ім. Тараса Шевченка, почесному громадянину Канева, Києва та Тернополя, генію сучасності за рейтингом «100 геніїв сучасності», укладеним британською газетою «Дейлі телеграф» – Івану Марчуку.Про це інформує пресслужба Канівської міськради.

Постать Івана Марчука є однією зі знакових в сучасному українському мистецтві. Художник створив власний унікальний абстрактний стиль «пльонталізм». Його полотнами захоплюється увесь світ, а твори експонуються у найкращих музеях світу та високо цінуються колекціонерами.

За більш як 70 років творчої діяльності митець створив близько 5 тисяч полотен, провів близько 200 монографічних виставок як в Україні, так і за кордоном. Лише за останні роки його твори демонструвалися у Литві й Латвії, Бельгії й Люксембурзі, Угорщині й Туреччині, Німеччині й Польщі, Чехії й Словаччині, Таїланді й Тунісі, Йорданії й США, Іспанії й Австрії – загалом у більш як 20 країнах світу. Разом з тим, творчість і життя Івана Марчука нерозривно пов’язані з Каневом, який став для нього особливим місцем – «місцем сили» та джерелом натхнення.