NASAMS, F-16 і навчання фахівців: Україна уклала безпекову угоду з Норвегією

Джерело: regionews.ua

Сьогодні, 31 травня, у Стокгольмі Президент України Володимир Зеленський разом із Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку

Про це повідомив Володимир Зеленський, передає RegioNews.

“Цього року Норвегія надасть Україні майже 1,2 млрд євро військової допомоги. Разом із союзниками допомагатиме нам розвивати спроможності у сфері сучасних бойових літаків і вже фіксує чітку готовність передати винищувачі F-16”, повідомив Володимир Зеленський.

За умовами угоди Норвегія:

  • зробить вагомий внесок у розвиток морських спроможностей у Чорному й Азовському морях;
  • продовжить надавати системи NASAMS, а також обладнання до них;
  • навчатиме фахівців.

“Працюватимемо і над поглибленням оборонно-промислового співробітництва. Дякую Норвегії за підтримку України на шляху нашої боротьби до свободи та справедливого миру”, — додав глава держави.

Повний текст угоди можна переглянути за цим посиланням.

В Офісі президента зазначили, що Норвегія — вже 15-та країна, з якою укладено двосторонню безпекову угоду на виконання положень Вільнюської декларації G7.

Раніше Україна підписала документи з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією та Ісландією.

Нагадаємо, 31 травня у Стокгольмі Україна підписала безпекову угоду зі Швецією та Ісландією.

Раніше, 28 травня, у Брюсселі Україна та Бельгія підписали безпекову угоду. Документ передбачає військову допомогу Україні та передачу 30 літаків F-16.