Міський парк Звенигородки на день став астролабораторією

До Дня захисту дітей у Звенигородці на Черкащині організували змагання інтелектуалів на космічну тематику: школярам було поставлене завдання сконструювати моделі Сонячної Системи та різних небесних тіл. Пише видання «Вісті Черкащини».

«Впродовж двох годин юні знавці космосу не лише демонстрували свої науково-технічні проекти, а й підкріплювали їх лекційними та художніми виступами. Вони боролися за звання найкращих, яких в кінцевому результаті мало визначити конкурсне журі», – розповідають у міськраді.

«Захід організовували як підсумковий, в межах STEAM-подій, які пройшли впродовж весняних місяців у закладах загальної середньої освіти Звенигородської громади. – каже начальниця відділу освіти Лариса Кочерга. – Учні мали вдосталь часу, щоб підготуватися і необмежено виявити свою творчість та креативність. І окремо потрібно відзначити високий рівень ерудованості учасників конкурсу. Вони цікавляться наукою та технологіями. Й навіть, якщо не брати до уваги експозиції гуртків робототехніки Моринського ліцею та Звенигородського ліцею №1, що спеціалізуються на технічному розвитку, маючи відповідну базу, всі без винятку учасники конкурсу спрацювали на відмінно».
За результатами змагань було визначено трьох призерів: опорний заклад ім. Т.Г.Шевченка (1 місце), Моринський ліцей ім. Т.Г.Шевченка (2 місце) та Козачанський ліцей (3 місце). Однак призовий фонд був розділений між усіма учасниками, бо, на думку журі, вони це заслужили.

У підсумку кожна із наукових учнівських груп-учасниць отримала сертифікат на тисячу гривень, який зможуть використати на придбання матеріалів і компонентів для наступних проектів, а призерів, на тих же умовах, відзначили сертифікатами на 5, 3 і 2 тисячі гривень, відповідно до здобутого місця.

Поруч зі змаганнями та іншими дитячими розвагами в парку проводився благодійний збір на потреби ЗСУ. Зібрані кошти, в сумі 5079 гривень, були передані місцевим волонтерам, аби закрити черговий збір на прилад нічного бачення. «Тепер його придбають та передадуть військовим на передову, а разом з ним і обереги, виготовлені учасниками майстеркласів, та дитячі малюнки, що експонувалися на виставці», – інформують у Звенигородці.

Джерело: dzvin.media