Мінветеранів та Мінцифри запускають е-Посвідчення ветерана у Дії

В Україні впроваджується е-Посвідчення ветерана у мобільному застосунку Дія, а електронний документ набуває юридичного статусу. Про це інформують у Мінцифри України.

Відсьогодні понад 1 млн українців мають змогу користуватися електронним посвідченням ветерана війни замість та без необхідності пред’явлення відповідного посвідчення у паперовій формі, а також документа, що посвідчує особу.

Використовувати е-Посвідчення ветерана у Дії можна для отримання пільг та компенсацій, передбачених чинним законодавством, зокрема:

для безплатного проїзду у громадському транспорті;

у закладах охорони здоров’я;

в освітній сфері;

при зверненні до ЦНАП за отриманням адміністративних послуг;

при працевлаштуванні та оформленні підприємницької діяльності;

при оформленні пільг, допомог та виплат тощо.

«У застосунку Дія доступний один з довгоочікуваних документів для українців – посвідчення ветерана. Відтепер понад 1 млн українців можуть скористатися електронним посвідченням в різних життєвих ситуаціях – від оформлення іпотеки до отримання соціальних послуг. І при цьому не потрібно носити з собою паперовий аналог документа. Працюємо над цифровізацією сервісів, щоб мінімізувати бюрократію в армії та зробити взаємодію військових і держави якомога зручнішою», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

е-Посвідчення ветерана — це електронне відображення інформації, що містить:

відомості про учасника бойових дій;

особу з інвалідністю внаслідок війни;

учасника війни;

постраждалого учасника Революції Гідності;

члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;

унікальний електронний ідентифікатор ( QR-код, штрих-код, цифровий код), який забезпечує перехід в Єдиний державний реєстр ветеранів війни;

відцифрований образ обличчя (за згодою особи).

У сформованому електронному документі має відображатися:

назва посвідчення;

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);

відцифрований образ обличчя;

пункт і стаття Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідно до якого надано статус;

орган, який видав посвідчення;

серія, номер, дата видачі та закінчення строку дії паперового посвідчення;

група інвалідності (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

унікальний електронний ідентифікатор.

Для формування та використання е-Посвідчення ветерана необхідно завантажити мобільний застосунок Дія на електронний пристрій та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.

Послуги реалізуються Мінцифри спільно з Міністерством у справах ветеранів України за підтримки «Проекту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування Швеції, та за експертної підтримки проекту DT4UA, що фінансує Європейський Союз та впроваджує E-Governance Academy.

Джерело: dzvin.media