Черкаська область посідає девʼяте місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні

Майже пів тисячі нових випадків захворювання на туберкульоз виявили торік на Черкащині. Це на понад 14% більше, ніж у 2022 році.

Про це під час брифінгу розповів генеральний директор Черкаського обласного центру контролю хвороб та профілактики МОЗ України Володимир Папач.

Загалом у Черкаській області та Україні спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності саме на цю хронічну хворобу.

Черкаська область посідає девʼяте місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні. Минулого року випадки туберкульозу органів дихання реєстрували в 58 громадах області.

“На туберкульоз може захворіти будь-хто, але його вчасне виявлення та лікування, яке є безплатним, дозволяють позбутися цієї хвороби без наслідків для здоров’я. Специфічною профілактикою цієї хвороби є щеплення проти туберкульозу вакциною БЦЖ. Вона передусім захищає від важких форм”, — зазначає Володимир Папач.

Також директор центру інформує, що вакцина безпечна і в достатній кількості наявна в області.

Зазначимо, найбільшу ймовірність захворіти має людина, в якої під час “зустрічі” з мікобактерією знижений імунітет. Причиною ж ослаблення імунітету може бути перевтома, погане або нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, що призводять до порушення роботи імунної системи людини

Про це інформують в пресслужбі Черкаської ОВА.