Нову схему виїзду за кордон «ухилянтів» на Черкащині заблокувала СБУ

Служба безпеки затримала організатора злочинної схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. За гроші фігурант пропонував військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених посвідок волонтерів.

Про це журналісту «City News» повідомила пресслужба УСБУ в Черкаській області.

– Свої «послуги» ділок оцінював від 3 тисячі американських доларів. Встановлено, що ухилянтську схему організував мешканець Черкас, колишній податківець. Він пропонував незаконно внести своїх клієнтів до системи «Шлях» як волонтерів. Зокрема, обіцяв працевлаштувати їх на вибір в різні громадські організації на території України, що займаються перевезенням гуманітарної допомоги. У результаті спільної спецоперації правоохоронці затримали організатора під час отримання всієї суми неправомірної вигоди, – розповіли у пресслужбі.

На підставі зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: * ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України); * ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди). Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.