Без парасольки нікуди: названо найбільш дощові міста Європи

Але є і хороші новини – найбільш дощові міста також можуть похвалитися і найрозкішнішою зеленню.

Погода багато в чому впливає на те, як проходить наша відпустка. Комусь усі плани може зіпсувати пекельна спека і лісові пожежі, а комусь – безперервні дощі та урагани.

Для тих, хто не хоче провести всю відпустку з парасолькою в руках, експерти Holidu на основі даних World Weather Online склали рейтинг найбільш дощових міст Європи. В основу оцінювання лягли середня кількість дощових днів на місяць і середньодобова статистика опадів.

При цьому експерти зазначили, що рясна кількість опадів – це далеко не завжди погано, оскільки завдяки великій кількості вологи в цих містах туристам гарантовані неймовірні пишні зелені пейзажі.

Очолило рейтинг норвезьке місто Берген, де зафіксовано найбільшу середню кількість дощових днів на місяць (13), а також найвищу середню щоденну кількість опадів (8,8 мм). При цьому Берген розташований на південно-західному узбережжі країни, серед пишних зелених гір і вражаючих фіордів, що робить його ідеальним місцем для любителів природи.

За ним у рейтингу йдуть два міста на острові Велика Британія – англійський Сандерленд і шотландський Глазго з у середньому 11 дощовими днями на місяць у кожному.

15 найбільш дощових міст Європи

1. Берген, Норвегія (у середньому 13 дощових днів на місяць).

2. Сандерленд, Англія, Сполучене Королівство (11 днів).

3. Глазго, Шотландія, Сполучене Королівство (11 днів).

4. Брашов, Румунія (8 днів).

5. Аугсбург, Німеччина (8 днів).

6. Мілан, Італія (8 днів).

7. Белфаст, Північна Ірландія, Сполучене Королівство (9 днів).

8. Суонсі, Уельс, Сполучене Королівство (8 днів).

9. Ліон, Франція (8 днів).

10. Віго, Іспанія (7 днів).

11. Сараєво, Боснія і Герцеговина (8 днів).

12. Стокпорт, Англія, Сполучене Королівство (9 днів).

13. Мюнхен, Німеччина (8 днів).

14. Клуж-Напока, Румунія (8 днів).

15. Ла-Корунья, Іспанія (7 днів).

Як раніше повідомляв УНІАН, кліматологи прогнозують, що літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє. Однак незабаром екстремальну спеку може змінити різке похолодання з сильними штормами.