Жінка сама проїхала через усю Саудівську Аравію і розповіла про те, що найбільше здивувало

Джерело: .unian.ua
За останні роки ця країна значно послабила свої суворі релігійні правила, які стосуються прав жінок.

Більшість людей бояться подорожувати насамоті, тим паче такого відпочинку бояться більшість жінок. Британська журналістка та мандрівниця Еліс Моррісон такого страху не має. Нещодавно вона самостійно проїхала через усю Саудівську Аравію – країну, що має репутацію досить недружньої до жінок.

  • Перше враження від Саудівської Аравії
  • Люди в Саудівській Аравії
  • До повного лібералізму ще далеко
  • Загальне враження від Саудівської Аравії

В своїй статті для The Independent, жінка розповіла, що з дитинства захоплювалася Аравією, вивчала арабську мову, а потім об’їздила весь цей регіон, окрім власне Саудівської Аравії, яка видавалася надто недоступною. Але тепер, коли аравійський уряд спростив візову політику і дозволив жінкам керувати авто, Еліс зрозуміла, що час для візиту в цю країну настав.

Перше враження від Саудівської Аравії

Свою подорож жінка почала зі столичного Ер-Ріяда і попрямувала до міста Джидда, що у 900 кілометрах на захід. 

“Це була середина травня, надворі було 40C, але Саудівська Аравія чудово використовує кондиціонери, і я залишалася в прохолоді”, – розповідає вона.

Еліс вела машину сама, тож їй самій довелося мати справу з такими незвичними для Британії явищами на дорозі, як піщані замети та верблюжі переходи. Але першим тестом стала зупинка на відпочинок у придорожньому супермаркеті.

“Зупинки на автомагістралі дають вам миттєве уявлення про будь-яку країну. Половина бака бензину всього за 12 фунтів стерлінгів і жіночі туалети, розташовані в жіночій мечеті в зоні обмивання”, – дивується вона напрочуд безпроблемній зупинці на відпочинок.

Люди в Саудівській Аравії

Еліс зазначає, що законодавчих вимог до жіночого одягу в країні віднедавна немає, проте вона все одно вирішила одягати арабську сукню абая та хустку.

“Звичайно, на мене все одно дивилися, але більше жінки та дівчата. Мої хустки були рожево-помаранчеві, тобто не звичайні чорні, і мені подобається думати, що це були погляди захоплення, а не “У що вона одягнена?” – розповідає британка.

Першу ніч вона провела у респектабельному готелі мережі Intercontinental в місті Таїф, прагнучи трохи комфорту та безпеки. Еліс зізнається, що боялася того, як аравійці відреагують на жінку, яка подорожує насамоті. Але все вийшло “тепло і балакуче”, адже готельний персонал був напрочуд доброзичливим. 

Пізніше вже у Джидді екскурсію місцевими пам’ятками для Еліс проводила жінка, яка народилася та виросла в цьомі місті, а зараз керує там власним туристичним агентством.

До повного лібералізму ще далеко

На шляху до Джидди лежить святе місто мусульман Мекка. І в’їзд туди немусульман заборонений. Для Еліс стало проблемою те, що Google Maps вперто прокладав її маршрут через заборонене місто. Пряме порушення цього правила загрожувало жінці штрафом, тож їй довелося обирати альтернативний маршрут в об’їзд Мекки.

“Повертаючись до Ер-Ріяда, я побачила у новинах, що молода жінка була ув’язнена на 11 років за звинуваченнями, пов’язаними з вибором одягу та висловлюванням своїх поглядів в Інтернеті. Це було протверезне читання”, – розповідає британка.

Загальне враження від Саудівської Аравії

Разом з тим Еліс визнає, що Саудівська Аравія її здивувала: усі, кого вона зустрічала, були відкритими та доброзичливими. Однак головним здивуванням було те, наскільки легко самостійно мандрувати цією країною. 

“Я не знайшла жодних перешкод, подорожуючи як самотня жінка, і не відчувала дискомфорту. Я відчула дух змін і розвитку в країні, і жінки, яких я зустріла були сповнені гордості за свою націю”, – розповідає вона.

Інші історії затятих мандрівників

Як писав УНІАН, молода американка мандрувала світом майже рік і розповіла, чому це поганий спосіб пізнавати нове. Короткі подорожі на тиждень-два вона вважає значно кращим способом для мандрів.

Також ми розповідали історію британки, яка покинула роботу і мандрує світом у будинку на колесах, заробляючи на веденні блогу. Вона вже об’їздила половину Європи і не планує зупинятися.