Збитки на понад 14 млн грн: посадовці ДСНС закупили комп’ютери за завищеними цінами

Джерело: regionews.ua

Правоохоронці повідомили про підозру начальнику одного із підрозділів ДСНС України та начальнику відділу цього підрозділу, які закупили комп’ютери за завищеними цінами

Про це повідомляє Держбюро розслідувань, передає RegioNews.

У жовтні 2022 року підрозділом ДСНС був оголошений тендер на 2050 комплектів персональних комп’ютерів на понад 44 млн грн. Закупівля проводилася через аукціон, на який заявку подало лише одне підприємство.

Посадовці ДСНС не дослідили ринкову вартість комп’ютерної техніки та оголосили переможцем підприємство, яке продавало комп’ютери на 30% вище ринкової вартості.

“Висновками експертиз підтверджується проведення закупівлі комп’ютерного обладнання за завищеними цінами та спричинення збитків на суму понад 14 млн грн”, – наголосили у ДБР.

Двом посадовцям ДСНС повідомили про підозру у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України). Їм загрожує до 5 років вʼязниці.

Перевіряється причетність інших осіб до кримінального правопорушення. Вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.

Нагадаємо, раніше ДБР викрило махінації з генераторами для військових на понад 5 мільйонів гривень. Серед підозрюваних – командир частини.