За смерть велосипедиста водій отримав два роки умовно

Чоловік у селі Валява Черкаської області перевищив швидкість на автомобілі та збив велосипедиста на смерть. Йому призначили два роки умовного терміну. 

Про це йдеться у вироку Городищенського районного суду, пише “18000”. 

У суді зазначили, що чоловік рухався на “Volkswagen Transporter” зі швидкістю 80 км/год, коли дозволена – 50 км/год. Загиблий же був у стані алкогольного сп’яніння та перетинав дорогу в темну добу без освітлювальних приладів.

Обвинувачений у залі суду розповів, що їхав із пасажиркою, яку підібрав в Києві по застосунку “BlaBlacar”. За його словами, в селі Валява він рухався зі швидкістю 50 км/год у своїй смузі із ввімкненим ближнім світлом фар. Велосипедиста побачив тоді, коли під гострим кутом з’явилося його переднє колесо. До того була пляма. Він подумав, що то корова, яка заблукала. Після ДТП обвинувачений зупинився та викликав швидку. На той момент потерпілий вже був мертвий. 

Свідок у залі суду підтвердила, що їхала з обвинуваченим по додатку “BlaBlacar”, однак за дорогою вона не слідкувала. Побачила велосипедиста приблизно за 30-50 метрів. Каже, що водій здійснив маневр, щоб уникнути зіткнення. За словами пасажирки, велосипедист спочатку “петляв”, а потім почав переїжджати дорогу перед автівкою. Водій зреагував відразу після цього маневру. Після ДТП чоловік вийшов до потерпілого та викликав швидку. 

Водій свою вину визнав частково. Взяв участь у слідчому експерименті. Встановив гальмівний шлях 16,3 метра. 

Унаслідок ДТП велосипедист отримав травми несумісні з життям. Він помер на місці події. 

Суд визнав обвинуваченого винним за ч. 2 ст. 286 КК України (ДТП, у якому постраждалий отримав тяжкі тілесні ушкодження або наступила смерть). Йому призначили два роки умовного терміну. Крім цього, чоловік зобов’язаний сплатити на користь держави процесуальні витрати – 21 135 гривень. 

Вирок може бути оскаржений в апеляційній інстанції. 

Джерело: city-news.ck.ua