З Греції, Шполи і Сагунівки: на черкаському ринку стартував сезон полуниці

На черкаському ринку у 2024 році полуниця дорожча, ніж у 2023-му. Особливо це стосується ягід із теплиць. Коливання в ціні залежить від погодних умов, розповів Суспільному експерт плодоовочевого ринку Олександр Хорєв.

За словами пана Олександра, на ринках України полуниця нині на 40 відсотків дешевша, аніж у травні минулого року. За кілограм ягоди просять 120 гривень, тоді як торік — 190 гривень. З його слів, така різниця в ціні пов’язана з ранньою і теплою весною цьогоріч.

Продавчиня черкаського ринку Олеся Любченко зазначила: у Черкасах у порівнянні з минулим сезоном цьогоріч полуниця трохи дорожча:

“Наразі по 200 гривень за кілограм, це вже наше Закарпаття, смачна. Минулого тижня 250 було, тепер вже 200, кожен тиждень ціна змінюється. Місцевої у нас ще не було, хоча вже з’являється. Там де теплична, то трошки дорожче, точніше не трошки, а разів так у два”.

Продавчиня Анна Корочун розповіла, звідки везуть ягоду:

“Буває полуниця з Греції, вона солодша і ароматніша, дуже смачна. Також є з Лесьок, Сагунівки, Худяків, Червоної Слободи, у нас у всіх людей тут є полуниця. До сезону ще треба трохи почекати”.

Домашню полуницю планує продавати Валентина Перевізник:

“Полуничка у мене вся шполянська. Піде тепло, то вона мигом піде на городі. Цьогоріч усе на місяць раніше, і дерева теж цвіли раніше, цього року усі разом”.

Експерт плодоовочевого ринку Олександр Хорєв зазначив — вже розпочали і сезон суниці:

“Наразі ціни на садову суницю вже нижчі, ніж у попередні три сезони, і в середньому десь 120 гривень за кілограм. Це, звісно, гуртова ціна. Для порівняння, торік на це час ціни були приблизно 190 гривень за кілограм. Квітень був достатньо теплий і сонячний, особливо друга його половина, суниця вже починає дозрівати і у відкритому ґрунті, тому ціни стрімко пішли вниз. Попередня весна була більш холодною і теплі дні наступали ближче до травня”.