Єдиний центр ідентифікації тіл загиблих розпочне свою роботу
Джерело: life.pravda.com.ua
На Київщині завершили будівництво єдиного центру ідентифікації тіл невпізнаних осіб. Тут проводитимуться експертизи для встановлення особи, зокрема репатрійованих та загиблих під час війни, у найскладніших випадках.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.
“Мета – вдосконалення процесів ідентифікації тіл та забезпечення високих стандартів проведення експертиз. Відкриття Національного центру ідентифікації – важливий крок у зміцненні потенціалу держави для проведення комплексних і високоточних досліджень у найскладніших випадках”, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Копач.
У центрі ідентифікації облаштовані стаціонарні робочі місця для слідчих, криміналістів поліції, працівників карного розшуку, які на постійній основі працюватимуть там.
В новому приміщенні українські судово-медичні експерти зможуть співпрацювати з міжнародними експертами. Це забезпечить обмін досвідом та використання найкращих світових практик у сфері судово-медичної ідентифікації.
РЕКЛАМА:
“Ідентифікація тіл – це одна зі складових роботи по зниклих безвісти під час війни. Це про повернення людської гідності, про правду для родин, про можливість поховати своїх близьких із честю”, – написала заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.
Раніше уряд ухвалив реалізацію експериментального проєкту з біометричної ідентифікації померлих або загиблих внаслідок збройної агресії РФ.