Як самостійно визначити свій тип шкіри голови: поради трихологів

Анастасія Поя — 3 травня, 06:00 Getty Images Посилання скопійовано

Неправильно підібраний шампунь, тугі зачіски, а також звичка лягати спати з мокрою головою – одні з найрозповсюдженіших помилок, яких припускаються люди під час догляду за волоссям, вважають трихологи.

Для того, аби зрозуміти, що буде корисним для вашої шевелюри, а що – ні, “Українська правда. Життя” поставила лікарям трихологам-дерматологам Софії Малеш, Денису Прокоповичу та Кузьмі Хобзею наступні запитання:

як росте волосся;

як визначити тип шкіри голови в домашніх умовах;

як вибрати щітку та гумку;

чи можна лягати спати з мокрою головою;

як пришвидшити ріст волосся?

Як росте волосся?

Як росте волосся?Волосина складається зі стрижня та волосяної цибулини. Getty Images/Mintra Kwthijak

Волосся – це рогові утворення шкірного покриву, які складаються з клітин кератину, тобто білка. Кожна волосина має дві частини:

✔️ стрижень, який знаходиться над поверхнею шкіри голови;

✔️ та волосяну цибулину, яка перебуває під шкірою.

“У стрижні не відбувається жодних біологічних процесів, тому можна сказати, що ця частина мертва. А от фолікул – волосяна цибулина – жива, там відбуваються процеси, завдяки яким волосся росте”, – каже Кузьма Хобзей.

За його словами, кількість волосяних фолікулів формується на голові дитини в утробі матері на 4-5 місяці вагітності, тому збільшити кількість волосся чи вплинути на його щільність неможливо.

При народженні діти зазвичай мають рідке тонке волосся. З часом воно потовщується й паралельно починають рости нові волоски. Це пов’язано з тим, що волосся росте не одночасно, асинхронно.

“Саме тому людям не характерно линяння, як, наприклад, котам чи собакам”, – додає Кузьма Хобзей.