“Я пишаюся цими підозрами”: митрополиту Феодосію продовжили запобіжний захід

Очільнику Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату митрополиту Феодосію (Денису Сінігірьову) продовжили запобіжний захід. Судове засідання відбулося сьогодні, 29 травня.

Водночас під стінами Будинку правосуддя вчергове зібралися активісти. Вони вивісили плакати та поклали на вході до суду прапор росії з зображенням патріарха Кіріла.

— Ми слідкуємо за перебігом справи і чекаємо на відповідне покарання для Феодосія. Я сподіваюся, що підсудному все ж дадуть жорсткіший запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт. Тому що те, що він зараз має змогу ходити до церкви, зустрічатися з вірянам і проповідувати — це і є продовженням його діяльності, за яку йому дали підозри, — каже громадський активіст Денис Гайда.

Один із адвокатів Феодосія — Володимир Юдін — спочатку не з’являвся на засідання, нібито через цю акцію черкащан перед судом.

Суддя Гоменюк зазначила, що судова охорона хотіла провести захисника до зали, проте він “розвернувся та пішов у невідомому напрямку”. Згодом адвокат прийшов до зали суду.

Прокуратура клопотала про продовження нічного домашнього арешту з 23:00 до 5:00 години для підсудного. Захисники Феодосія ж просили змінити домашній арешт на особисте зобов’язання із залишенням електронного засобу контролю.

Захисник потерпілих зазначив, що “законослухняні громадяни не отримують три підозри за рік”

— Для мене честь у сучасному суспільстві бути звинуваченим по 161 статті (ред. – порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань), це як по 58-й при Сталіні. Тому не кажіть мені, що я поганий. Я пишаюся цими підозрами, — відповів Феодосій.

Суд продовжив Феодосію запобіжний захід у нічний час доби з 23:00 до 5:00 години строком на 60 днів до 27 липня.


Джерело