Вражаюче детальні фото туманності Оріона допоможуть астрономам краще зрозуміти Всесвіт

Космічний телескоп Джеймса Вебба зробив зображення туманності Оріона у безпрецедентних деталях. Знімки ділянок газу і пилу зможуть наблизити науковців до розуміння умов, за яких народжують нові зірки.

У межах програми PDRs4All космічного телескопа Джеймса Вебба вдалося зробити надзвичайно детальні світлини туманності, повідомляють у Space.com та Університеті Західного Отаріо (Канада). Результати аналізу зображень опублікували в шести статтях у журналі Astronomy & Astrophysics.

Основною метою програми, у ході якої створили знімки, було розкриття деталей фізичних та хімічних процесів, які лежать в основі формування зірок і планет.

Незважаючи на те, що видима неозброєним оком туманність Оріона є найближчим до Землі зореутворенням, щоб робить її зручною для вивчення, досі залишається місце для астрономічних відкриттів.

За словами астрофізикині Університету Західного Онтаріо та головної дослідниці програми Елс Пітерс, зображення настільки детальні, що їх вивчення займе багато років.

“Ці дані неймовірні і слугуватимуть еталоном для астрофізичних досліджень на наступні десятиліття. Поки ми вивчили лише крихітну частину даних, і це вже призвело до кількох несподіваних і серйозних відкриттів”, — сказала вона.

Джерело