В Умані перевірили стан води та піску перед початком купального сезону

Фахівці Уманського відділу Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» розпочали моніторинг якості води поверхневих водойм та ґрунту (піску) з метою підготовки місць масового відпочинку населення до пляжного сезону.

У місті Умань згідно з рішенням Уманської міської ради від 15.03.2007 р. № 515/5 «Про благоустрій м. Умані» визначено  місце відпочинку (зону рекреації) біля водойми Осташівського ставу, яке закріплено за  підприємством УКП «Комунальник». Крім того, в місті використовуються такі водойми для відпочинку: це  3-й Софіївський став, заводу «Мегометр» і  став «Скеля» – особливо в період паломництва хасидів.

У селі Городецьке Уманського району згідно з рішенням сільської ради № 38 від 26.05.2017 року  визначено місце відпочинку біля водойми (зона рекреації) став «Млинський», за яким закріплено відповідальне підприємство КСП «Рибомеліоративна станція» (ПП Гайдаєнко В.М.).

За результатами досліджених проб води вищевказаних водойм і піску прибережних смуг, відібраних від 13 травня 2024 року, встановлено:

– за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками відхилень від встановлених нормативів у воді всіх 5-ти водойм не виявлено.

– у двох пробах води, відібраних та досліджених у місці масового відпочинку на ставах «Мегометр» та «Скеля» міста Умань, а також у пробі ґрунту (пісок) ставу «Мегометр» виявлено відхилення від гігієнічних нормативів за паразитологічними показниками (наявність життєздатних яєць аскарид).

Про результати досліджень поінформовано органи місцевого самоврядування та Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Джерело