В Одесі судили чоловіка, який ухилився від мобілізації, бо “у тилу він корисніший”

Житель Одеси, який отримав повістку, проте відмовився від мобілізації, був засуджений до 3 років позбавлення волі. Своє рішення проігнорувати повістку чоловік пояснив тим, що “у тилу він корисніший”

Про це йдеться у вироку Приморського районного суду міста Одеси, передає RegioNews.

Військово-лікарська комісія визнала чоловіка придатним до служби у війську у лютому 2023 року. У січні 2024 року співробітники ТЦК намагались вручити йому повістку, однак чоловік категорично відмовився її отримувати.

Провину чоловік на суді не визнав. Обвинувачуваний заявив, що “відмовився прибути для проходження військової служби, оскільки вважає, що не пройшов військово-лікарську комісію та не отримав відповідний медичний висновок. Крім того, на його думку, він не здатний брати участь у бойових діях, утім може бути корисним в тилу під час виконання завдань цивільного характеру”.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та засудив до 3 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд на Закарпатті визнав винною місцеву жительку Ольгу Кулю в ухиленні від військового обліку. За проігноровану повістку для проходження військово-лікарської комісії жінку покарали штрафом.

Джерело