В черкаському музеї ліпитимуть трипільські глиняні статуетки-обереги

У суботу о 14-й годині в обласному краєзнавчому музеї відбудеться “Трипільський глиняний магіум” – святковий майстер-клас до міжнародного Дня музеїв.

“Ласкаво просимо разом з нами помандрувати у епоху Трипілля на території нашого краю та допомогти власноруч відродити прадавній ритуал ліплення з глини мініатюрних трипільських статуеток для домашнього вівтаря благополуччя і удачі!

Черкащина – земля багатих глиняних родовищ. Здавна тут з глини робили все – від дитячих іграшок до будинків. У часи Трипілля, більш як 5 тисяч років тому, наші пращури практикували ліплення з глини мініатюрних статуеток тварин, людей, побутових предметів, навіть глиняні 3-D модельки тодішніх транспортних засобів та жител. Це були і проекти, і глиняні мрії. Мультяшні фігурки несли у світ добрі наміри своїх скульпторів, а сам процес їх форматування був ритуалом творення добра, своєрідним глиняним магіумом, тобто глиняною молитвою за щасливе благополуччя.

Ліплення з глини сьогодні набуло шаленої популярності, бо миттєво дає відчуття душевної рівноваги, вивітрює тривожні очікування, створює гарний настрій, долучає до мистецтва, яке прийшло з глибини тисячоліть, щоб подарувати нам рецепт щасливої миті від наших пращурів.

Працюємо виключно з натуральною глиною без будь-яких шкідливих домішок. На завершення всі гості отримають святкові сувеніри-обереги. Приходьте та переконайтесь, як це чудово – хоч трохи долучитися до божого творіння добра!

Майстер-клас проводить завідувач сектору археології ЧКМ Лариса СИВОЛАП.

Довідки за телефоном: 0970983676

Вартість: 120 грн.” – йде мова на сторінці події.