Учені заново оцінили розміри мозку динозаврів

Посилання скопійовано

Міжнародна група науковців повторно вивчила розмір і структуру мозку динозаврів і зробила висновок про те, що поведінкою вони були схожі на рептилій.

Результати дослідження, яке ставить під сумнів попередні висновки науковців, опублікували в The Anatomical Record, інформує ScienceDaily.

Команда науковців виявила, що розмір мозку найбільших хижахів мезозойської ери був переоцінений. У минулорічному дослідженні автори заявили про те, що тероподи (підвид ящеротазових динозаврів), зокрема тиранозаври, мали когнітивні здібності подібні до макак. В основу таких висновків лягли результати аналізу розмірів мозку та кількості нейронів у ньому.

Дослідники встановили, що розміри мозку динозаврів були значно меншими, особливо в його передній частині, що впливає й на оцінку чисельності нейронів. Їхній аналіз свідчить про те, що динозаври мали мозок розмірами схожий на той, що тепер є у ящірок і крокодилів.

Однак учені вважають, що використання виключно цих критеріїв для прогнозування інтелекту давно вимерлих видів може призвести до оманливих інтерпретацій.