У Звенигородці назвали вулицю на честь відомого краєзнавця

У Звенигородській громаді Черкаської області на черговій сесії міськради прийняли рішення про перейменування вулиці Лісова в місті Звенигородка. Тепер вона носитиме назву в пам’ять краєзнавця Вадима Мицика. Про це ппише видання «Вісті Черкащини».

Вадим Федорович Мицик – відомий краєзнавець, етнолог, вчений-енциклопедист, археолог, журналіст, музеєзнавець, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Асоціації дослідників голодоморів в Україні.

Народився сподвижник 12 серпня 1940 року в Києві у сім’ї поета й журналіста Федора Мицика (за метричними даними у Вишнополі на Тальнівщині). Закінчив факультет фізвиховання Черкаського педінституту (1967) та докторантуру Міжнародної кадрової академії (2008), захистивши дисертацію по темі «Трипільська культура і світогляд українського народу». Учителював. Свого часу зазнав політичних утисків: 1965-го був відрахований з факультету журналістики Київського університету; 1973-го – позбавлений права працювати у журналістиці, освіті, культурі. Був інструктором Звенигородського автопідприємства, працював у редакціях газет Жашкова й Тального. Був редактором тальнівської газети «Світовид» (1991 – 95) і звенигородського тижневика «Звенигора» (1995 – 96). Як музейний діяч понад 20 разів брав участь у розкопках міст та селищ трипільської культури. Автор низки статей про три­пільців-хліборобів та понад 20 різнопланових художніх і наукових книг.

Останні роки Вадим Мицик проживав у Звенигородці. Помер 5 серпня 2023 року.