Туристам назвали золоті правила бюджетної подорожі
Джерело: .unian.ua
У будь-якій подорожі можна придумати, як заощадити – головне не надто сильно себе обмежувати, щоб відпустка не втратила сенс.
На тлі глобальної нестабільності та зростання цін по всьому світу подорожі обходяться все дорожче. Однак оскільки більшість туристів усе ще не готові відмовлятися від поїздок, вони шукають усілякі способи, як заощадити на їхній організації.
Експерти видання Condé Nast Traveler назвали майже два десятки золотих правил, які допоможуть туристам організувати доступну за фінансами подорож.
1. Говоріть із місцевими жителями. Поспілкувавшись із ними, ви дізнаєтеся про їхні улюблені місця, які доволі часто набагато доступніші за ціною, ніж розпіарені туристичні локації із завищеними цінами. Якщо не хочете спілкуватися з людьми на вулицях, завжди можна попросити поради в господаря житла, в якому ви зупинилися, або на стійці реєстрації в готелі.
2. Пакуйте речі розумно. Авіакомпанії все частіше стали завищувати ціни на багаж, тому все більше туристів намагаються вмістити в ручну поклажу якомога більше речей. Існує безліч порад і підказок, як ефективно упаковувати речі, але більшість опитаних виданням експертів згодні з тим, що найкраще згорнути одяг до мінімально можливого розміру: це економить місце і не дає одягу м’ятися.
3. Не платіть за місця в літаку. Так само авіакомпанії часто просять мандрівників платити за вибір місць на рейсах. Але хоч би як приємно було сидіти поруч із другом у довгому перельоті, більшість пасажирів насправді більш схильні дивитися фільми, слухати подкасти або читати в дорозі, тому додаткова плата не має великого значення.
4. Бронюйте авіаквитки стратегічно. Є багато корисних порад і лайфхаків, як знайти дешевші авіаквитки, наприклад, плануючи виліт і купуючи квитки в певні дні тижня. Крім того, тристам радять приєднуватися до програм лояльності різних авіакомпаній і відстежувати знижки на авіаквитки.
5. Подорожуйте в непікові періоди. Звісно, пік цін припадає на шкільні канікули та літні місяці, коли всі хочуть подорожувати. Тож за можливості обирайте подорож у міжсезоння, щоб отримати вигіднішу вартість поїздки.
6. Не ігноруйте турагентів. У наші дні більшість туристів схильні бронювати поїздки самостійно, але в деяких випадках турагенти насправді пропонують вигідніші ціни. Головне не забувати порівнювати ціни.
7. Думайте нестандартно про розміщення. Бронювання житла може виявитися складним завданням з точки зору бюджету. Звісно, Airbnb пропонує безліч варіантів, зручних для кишені, але якщо ви хочете заощадити, краще уважно поставитися до розташування житла: проживання в центрі міста завжди коштуватиме дорожче, ніж проживання десь на околиці або в менш відомому районі (просто переконайтеся, що є гарне сполучення з основними транспортними вузлами).
Також експерти радять не відмовлятися від будинків із надто великою кількістю кімнат – завжди варто написати власнику і спитати, чи дозволять вони вам використати менше кімнат, ніж заявлено, за зниженою ціною (особливо в разі бронювання в останню хвилину).
Крім того, не варто скидати з рахунків спільне використання будинку або обмін будинками.
8. Влаштовуйте пікніки. Сніданок, обід і вечеря поза домом можуть обійтися доволі дорого, але завжди можна сходити до супермаркету, щоб запастися предметами першої необхідності та їжею для приготування канапок у парку чи на пляжі. Те ж саме стосується і тривалих подорожей: власний сендвіч, фрукти і протеїновий батончик чудово підійдуть як для коротких, так і для далеких поїздок.
9. Обирайте готелі зі сніданком. Це допоможе зарядитися енергією перед насиченим днем і уникнути спокуси обрати дорожчий ресторан у місті, коли ви сильно зголоднієте, або кав’ярню з дорогою кавою.
10. Обмежуйтеся одним пунктом призначення. Хоч би як ви любили подорожувати за кількома напрямками, вартість рейсів і поїздів між країнами зростає досить швидко. Натомість варто зосередитися на повільній мандрівці, обравши один пункт призначення і по-справжньому перейнявшись його суттю.
11. Проводьте дослідження. У суперечці між пакетним і самостійним бронюванням немає правильної відповіді – усе залежить від відпустки. Деякі напрямки, як-от Коста-Брава чи Шарм-ель-Шейх, процвітають завдяки пакетам “все включено”, тоді як короткий відпочинок у Парижі чи Амстердамі краще організувати самостійно. З одного боку, незалежне бронювання забезпечує більшу гнучкість, можливість контролю, що дає змогу уникнути непотрібних додаткових витрат, і відсутність комісій туристичних компаній. З іншого боку, пакетне бронювання забезпечує значну економію для сімей, кращий фінансовий захист і відсутність тягаря сайтів порівняння цін. Головне заздалегідь вивчити, як вигідніше організовувати поїздку саме за вашим напрямком.
12. Користуйтеся проїзним. Особливо це актуально для тривалих поїздок. Щоденні, щотижневі або навіть щомісячні проїзні квитки набагато економніші, ніж разові тарифи, а, оскільки немає необхідності щоразу чекати в черзі біля автоматів з продажу квитків, вони також більш зручні. Багато міст також тепер пропонують туристичні карти, що включають більш вигідний доступ до всіх популярних місць, різних видів транспорту, а іноді навіть трансфер з аеропорту. Якщо ви подорожуєте містами Європи, чудовим варіантом є проїзний Interrail Pass, що пропонує широкий вибір залізничних маршрутів у 33 країнах. Ці перепустки можуть бути обмежені однією країною або включати їх усі, від трьох окремих поїздок до 3 місяців необмеженої кількості поїздок.
13. Уникайте комісій за міжнародні транзакції. Це збори, що стягуються при платежах за картками за кордоном за конвертацію валюти. Зазвичай вони становлять лише невеликий відсоток від покупки, але для частих мандрівників вони можуть скласти чималу суму. У такому разі уникнути цих неприємних зборів можна, відкривши картку в місцевій валюті або обмінявши готівку заздалегідь.
14. Вибирайте пам’ятки з розумом. На емоціях на початку відпустки туристи часто втрачають пильність і не думають про гроші. Та в цей момент вони ризикують понести непотрібні витрати, тому важливо все планувати заздалегідь. Найвідоміша галерея міста може здатися привабливою, але часто, якщо копнути трохи глибше, ви знайдете безліч дешевших (або навіть безоплатних) варіантів, що демонструють настільки ж вражаючі роботи. Перевірте, чи є в місці, яке ви хочете відвідати, безкоштовний вхід вечорами або неділями. Звісно, деякі визначні пам’ятки варті того, щоб за них заплатити чималу суму, тож варто виділити трохи часу, щоб скласти збалансований маршрут: обравши головний захід, можна заповнити решту дня менш дорогими розвагами, як-от піші прогулянки, засмагання на пляжі або відвідини музею, що фінансується державою.
15. Відвідуйте дешевші напрямки. Хоча це може бути очевидним, але потрапляння в туристичну пастку дорогих місць є однією з найпоширеніших помилок. Один зі способів уникнути цього – планування, орієнтоване на політ: обирайте місце для наступної відпустки на основі того, де пропонуються найдешевші авіаквитки. При цьому важливо пам’ятати, що дешевше не завжди означає гірше – це може просто означати, що туристи ще не відкрили це місце. Найчастіше менш відомі місця виявляються найкрасивішими. Вони пропонують ідилічну, незайману природу, автентичні культурні враження і, найголовніше, можливість побачити вражаючі визначні пам’ятки, які ще не наповнені туристами.
16. Купуйте місцеве вино. Немає кращого способу скористатися перевагами балкона готелю, ніж поєднувати краєвид із келихом місцевого вина з пляшки, купленої в магазині, оскільки в барах і ресторанах алкоголь завжди продається з націнкою.
17. Орендуйте велосипед. Одна з найбільш дорогих, але неминучих витрат під час подорожі – це транспорт, тому варто подумати про оренду велосипеда. Севілья, Париж і Копенгаген – це лише деякі з міст Європи, які інвестують у велосипедну інфраструктуру, що робить їзду на двоколісному транспорті доступною навіть для найбільш недосвідчених велосипедистів. До того ж, їзда на велосипед не тільки безпечніша для вашої кишені, а й для вашого здоров’я та довкілля.
18. Заводьте друзів у багатьох місцях. Приємним бонусом до дружніх стосунків на відстані з попутниками та місцевими мешканцями є те, що ви матимете список хороших людей, яких можна відвідати, та дивани, на яких можна полежати. Звісно, не забудьте запропонувати натомість прийняти своїх нових друзів у себе вдома або пригостити їх обідом.
19. Веселіться. Як би важливо не було дотримуватися свого бюджетного плану, пам’ятайте, що ви подорожуєте не просто так: немає особливого сенсу мандрувати тільки для того, щоб просидіти в номері, відмовляючи собі в розвагах. Не обмежуйте себе занадто сильно і переконайтеся, що ви дійсно насолоджуєтеся відпочинком.
Як повідомляв УНІАН, раніше туристам розповіли, як не розлютити місцевих жителів під час відпочинку в іншій країні.