Сильний документ: Україна та Швеція підписали безпекову угоду

Сьогодні, 31 травня, у Стокгольмі Президент України Володимир Зеленський підписав із Прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном Угоду про співробітництво у сфері безпеки

Про це повідомив Володимир Зеленський, передає RegioNews.

Угода передбачає, що військова допомога Україні від Швеції впродовж найближчих двох років становитиме майже 6,5 млрд євро. Сума допомоги зростатиме протягом 10-річного терміну дії документа.

Сильний документ для нашої спільної безпеки. Унікальна частина угоди – надання спеціалізованих літаків ASC 890, а також перспектива передання Україні літаків JAS 39 Gripen, включно з відповідним навчанням. Дякую Швеції за солідарність із нашою державою та людьми, за цю життєво важливу підтримку для нашого захисту”, – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, Україна розвиватиме двосторонню співпрацю щодо локалізації, ремонту, технічного обслуговування та виробництва шведської оборонної продукції в нашій державі.

Повний текст угоди доступний за посиланням.

Нагадаємо, 28 травня у Брюсселі Україна та Бельгія підписали безпекову угоду. Документ передбачає військову допомогу Україні та передачу 30 літаків F-16.

Джерело