Суд просить поліцію забезпечити порядок під час розгляду справи Феодосія

Соснівський райсуд Черкас просить поліцію забезпечити порядок біля приміщення, де розглядається кримінальна справа настоятеля Черкаської єпархії УПЦ  МП Феодосія (Дениса Снігірьова), якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Як передає “Укрінформ“, про це йдеться на сторінці суду.

“У пʼятницю 07.06.2024 ми отримали тривожне повідомлення. Захисник обвинуваченого у кримінальній справі настоятеля Черкаської єпархії УПЦ повідомив суд, що перед судовим засіданням 06.06.2024 біля приміщення суду відбулась сутичка між прихильниками та противниками обвинуваченого, внаслідок чого одна з жінок отримала травму у виді перелому руки. Звертаємо увагу Національної поліції України на вказану ситуацію та просимо вжити належних заходів для унеможливлення конфліктів біля приміщення суду і забезпечення безпеки громадян”, – йдеться в повідомленні.

Пресслужба суду закликала громадськість до гідної, спокійної поведінки біля суду та толерантного й терпимого відношення один до одного.

Раніше у мережі з’явилося відео, на якому у вузькому проході до двору суду активісти виклали великі портрети патріарха РПЦ Гундяєва і Володимира Путіна, на які мав наступити Феодосій. Спроба розчистити прохід і призвела до штовханини.

Як повідомлялося, керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Черкаського і Канівського Феодосія — Дениса Снєгірьова, підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень за ст. 161, ч.ч.2,3 ст.436-2 КК України.

Справа перебуває в провадженні суду з травня 2023 року і судові засідання призначаються майже щотижня.

Суд має допитати 9 свідків обвинувачення, дослідити письмові матеріали та електронні докази тощо.

Судові засідання у справі митрополита Феодосія супроводжуються акціями громадських активістів. Їх, зокрема, обурило те, що суд дозволив митрополиту провести богослужіння у Великодню ніч попри його нічний домашній арешт.

Перед судовим засіданням адвокат митрополита Володимир Юдін заборонив журналістам знімати і фотографувати його, колег-адвокатів та митрополита Феодосія. Суддя підтримала заборону і нагадала про заборону зйомки свідків.

Під час чергового засідання 29 травня з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду було надано дозвіл на проведення відеозапису та фотозйомки судового засідання. Водночас суд наголосив на забороні публікації показань свідків у справі.

Наразі нічний арешт митрополиту УПЦ МП Феодосію продовжено.

Джерело: dzvin.media