Що означає повідомлення про збіг ДНК родичам загиблих та зниклих безвісти? Пояснює головний санлікар

Джерело: life.pravda.com.ua

Україна проводить ідентифікацію всіх тіл та решток загиблих і зниклих безвісти захисників, зокрема за допомогою аналізу ДНК. Збіг по ДНК-профілю означає, що з вірогідністю понад 99% загибла людина є рідною до тієї особи, яка здавала ДНК.

Про це в інтерв’ю “УП. Життя” розповів заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“Якщо знаходять невідомого загиблого військовослужбовця, у якого немає особливих ознак і документів із собою, то таке тіло підлягає опису, фотографуванню, також у нього беруть ДНК. Це перший етап.

Якщо є розуміння, з якої він частини, які в нього можуть бути родичі, то, відповідно, слідчі органи інформують їх про необхідність здачі ДНК-зразків”, – пояснює Ігор Кузін.

За його словами, збіги залежать від близькості родинних зв’язків. До прикладу, схожість між батьками та сином/донькою довести легше, ніж між троюрідними братом та сестрою.

“Як тільки є збіг по ДНК-профілю, це означає, що вищою за 99% вірогідністю загибла людина є рідною до тієї особи, яка здавала ДНК. Тому цей збіг є фактично встановленням особи”, – зазначив Ігор Кузін.

Тіло можуть видати родині за умови, якщо виявили такий збіг між ДНК. Для цього слідчий оформлює відповідний дозвіл.