Рік після підриву ГЕС: прикордонники показали, як зараз виглядає Каховське водосховище

Джерело: regionews.ua

Минув рік, відтоді як російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС у Херсонській області

Відео про те, що змінилось за рік і як тепер воюють захисники на Каховському водосховищі, оприлюднила Держприкордонслужба, передає RegioNews.

Зазначається, що на Каховському водосховищі ускладнює ситуацію близькість до Запорізької АЕС, яку у 2022 році окупувала російська армія. Оборону тут тримають українські прикордонники.

Окрім жертв серед цивільного населення, масштабних руйнувань інфраструктури та мільярдних збитків, цей воєнний злочин призвів до обміління Каховського водосховища. Значні ділянки суходолу, які раніше були сховані під водою, тепер заростають деревами та іншою рослинністю. Такі зміни позначились і на ході бойових дій, що попри підрив греблі не припиняються на цій ділянці фронту”, — йдеться в повідомленні.

У відеоматеріалі можна побачити, як ускладнив роботу Сил оборони підрив Каховської ГЕС, чим зараз б’ють по передових позиціях росіян, а також що фіксують на території Запорізької АЕС безпілотники ДПСУ.

Нагадаємо, 6 червня росіяни підірвали заміновану Каховську ГЕС. Через це низка населених пунктів Херсонської області почало затоплювати. Найбільше постраждали жителі міст та сіл лівобережної частини регіону, яка перебуває під контролем РФ. Там не було проведено евакуацію населення.