Рай для любителів природи: “таємний” європейський острів, куди можна дістатися тільки на човні

Джерело: .unian.ua
На цьому острові проходили зйомки однієї з частин “Бондіани”.

Туристам, які люблять природу та усамітнення, неодмінно варто звернути увагу на один із прихованих скарбів Фарерських островів – Кальсой.

Розташований на північному сході архіпелагу, цей віддалений острів може похизуватися величезними скелястими горами і крутими обривами. Сувора чарівність природи Кальсоя навіть привернула увагу Голлівуду, ставши місцем зйомок лігва лиходія для фільму про Джеймса Бонда “Не час помирати”.

Відокремленість острова надає йому додаткової привабливості, адже тут немає ні мостів, ні тунелів, ні дамб, що з’єднують його з материком. Дістатися до Кальсоя можна тільки човном, пороми вирушають кілька разів на день із Клаксвіка, другого за величиною міста Фарерських островів.

Чим зайнятися на острові

Туристи можуть досліджувати невеликі села, такі як Хусар, найстаріше поселення острова, з його химерними дерев’яними будиночками і старовинною церквою.

Кальсой також може похвалитися 13 вершинами, дві найвищі з яких – Нестіндар (787 м) і Ботнстіндур (743 м). Серед природних чудес – маяк Каллур, розташований на північному краю острова, звідки відкриваються захоплюючі дух краєвиди.

Калсой також є улюбленим місцем розмноження морських птахів. На острові мешкає близько 40 000 пар атлантичних синиць, 5 000 пар європейських буревісників і 200 пар чорних кайр, що робить його раєм для любителів спостерігати за птахами.

Для тих, хто хоче залишитися довше, на острові є готель Føroyar в одному з острівних сіл, Турсхавне.

Туристам на Кальсої доведеться мандрувати неосвітленими тунелями та крутими вузькими стежками, але, за численними відгуками людей, які побували на острові, пейзажі, які захоплюють дух, і спокійна атмосфера роблять цю подорож гідною того, щоб її здійснити.

Раніше УНІАН розповідав про “приховані перлини” серед європейських курортів на літо, де немає пекельної спеки та натовпу туристів.