Полярники показали зимовий виїзд в Антарктиді: відео

4cd3f2a47eff43b94ea6526a05529aae

Джерело: life.pravda.com.ua З настанням зими в Антарктиді полярники дедалі рідше виходять в океан на човнах Фото: Скриншот/НАНЦ Посилання скопійовано

Українські полярники в Антарктиді показали зимовий вихід в океан поблизу острова Галіндез.

Подорож човном крижаними водами Південного океану супроводжують вражаючі види гостроверхих айсбергів, млинців криги, що формується, а також “привітання” китів фонтанами.

Роликом поділилися в Національному антарктичному науковому центрі.

Науковці розповіли, що поблизу станції “Академік Вернадський” в Антарктиді триває зима – в акваторії навколо острова Галіндез з’являється лід, а тому виїзди на човнах стають рідшими або й припиняються взагалі. Однак один такий вчені все ж вирішили провести.

На відео, яке вони зняли під час такого виїзду, видніються крижані млинці – круглі шматки льоду на поверхні води, які на вигляд ніби обточені.

РЕКЛАМА:

“Це – один з етапів формування морської криги. У разі зниження температури млинці застигають в еластичну льодову кору – нілас.

Але поки є можливість, українські дослідники виходять працювати в океан для відбору зразків та спостережень за тваринами”, – розповіли полярники.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений НАНЦ🇺🇦 (@antarcticcenterua)

Українські вчені кажуть, що зимові виїзди є дуже цінними, адже допомагають зібрати унікальну інформацію про поведінку морських тварин в умовах зміни клімату.

На ролику видно, як дослідники натрапили на горбатих китів, які пускають фонтани та округлюють спини – це їхня типова поведінкою поблизу поверхні води.

Фонтанування відбувається, коли кит робить вдих через дихальний отвір на маківці (дихало), випускаючи струмінь повітря та конденсованої водяної пари.

Created by Gramatorik and information support by Poshuk.info