“Петриківка” на фасадах будівель і зупинках: художниця розписує село на Черкащині

У селі Кам’яний Брід на Лисянщині місцева художниця Любов Попова оздоблює петриківським розписом фасади будівель та зупинки. У її творчому доробку — понад десяток об’єктів. Таким чином, розповіла майстриня, відроджує українські традиції, розповідає Суспільне.

На стінах пані Любов малює те, що підказує душа:

“По трафарету воно не буде виходити, це ніби народжуєтеся само по собі”.

Технікою Петриківського розпису пані Любов зацікавилась два роки тому. Для неї це не лише народне мистецтво, а спосіб виразити українську ідентичність:

“Найважливіше — не загубити себе, своє коріння і не просто відроджувати традиції, а жити і відчувати, що ми окремий народ, що в нас є своя культура, традиції. Це треба показувати світові і насамперед нагадувати собі”.

Першою роботою на стінах для художниці стала сільська зупинка. За натхнення були місцеві пейзажі: ставок, квіти та місток, пояснила майстриня:

“Був плановий ремонт зупинки і я попросила щось там зробити. Звичайно, мені дозволили. Я переживаю за цю зупинку, щоб нічого не облущилось, щоб все було в порядку і коли бачу що все нормально, то тоді радісно”.

В давнину, зазначила Любов Попова, майже кожна оселя була уквітчана розписом. Нині ця традиція повертається в Камʼяний Брід. Петриківськими сюжетами майстриня прикрашає стіни, картини, декоративні й ужиткові речі.

“Кам’яний Брід він дихає цією старовиною і куди не подивишся – скрізь хочеться бачити ось цей етностиль”.

Нині майстриня втілює мрію — облаштовує майстерню. В ній планує навчати дітей і й прищеплювати їм любов до українського народного мистецтва:

“Діти будуть займатися там безоплатно. Вчитимуться петриківці, а якщо захочуть ліпити, будемо й ліпити. То буде їхній другий дім”, — додала пані Любов.

Роботи пані Любові не лишаються без уваги, розповіла місцева жителька Вікторія Вдовиченко. З її слів, за останні роки село покращилось:

“Яскраві фарби, воно впадає в око. Йдеш — і приємно вже, раніше було не так”.

Джерело