На Звенигородщині запрацювала автоматизована система відеофіксації “Custody Records”

Йдеться про сучасну систему контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, що відповідає європейським стандартам.  Сьогодні проєкт Національної поліції «Custody Records» урочисто презентували у Звенигородському райвідділі поліції. Інформують у пресслужбі поліції області.

Презентували систему заступник начальника Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції України Володимир Захаренко, начальник поліції Черкаської області Олег Гудима, керівники районного відділу поліції, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Олег Гудима підкреслив, що «Custody Records», яка вже функціонує у підрозділах ГУНП в Черкаській області щоденно доводить свою ефективність.

«Це другий територіальний підрозділ на території Черкаської області, де почала працювати система «Custody Records». Надалі ми плануємо впроваджувати її в інших підрозділах, що буде запорукою ефективної роботи поліції, а також співпраці з громадянами й забезпечення їх права на захист», — зазначив Олег Гудима.

Для належної роботи інформаційної системи «Custody Records» у відділі поліції переоблаштовано внутрішній простір. Всі приміщення та коридори оснащені відеокамерами. Це здійснено відповідно до вимог міжнародних стандартів з дотримання прав людини.

Учасникам заходу продемонстрували алгоритм роботи автоматизованої системи  та розповіли про її переваги. Також, для присутніх змоделювали різні ситуації, які можуть виникнути у підрозділі поліції, зокрема при затриманні особи, яка підозрюється у скоєнні правопорушення.

«Система «Custody Records» передбачає забезпечення та дотримання всіх прав затриманих осіб – це перше, що нам потрібно тому, що це безпекова складова громад. Вона дає безпеку і впевненість самому поліцейському тому, що існують такі випадки як звинувачення поліцейського в тому, що він не робив», — резюмував Володимир Захаренко.

Учасники презентації високо оцінили систему «Custody Records» та висловили переконання в ефективності такого проєкту. Продовжуємо далі формувати безпековий простір на території Черкащини.

Джерело