Новий тренд: блогер розповів про плюси і мінуси капсульних готелів

Дедалі більше соло-туристів обирають капсульні готелі замість ліжко-місць у хостелах.

За статистикою, соло-туристи зазвичай платять набагато більше, ніж ті, хто відпочиває з компанією. І одна з найвідчутніших статей витрат – проживання, бо одномісний номер найчастіше коштує стільки ж або трохи дорожче, ніж двомісний чи тримісний.

Щоб якось мінімізувати бюджет своєї відпустки, чимало самотніх туристів обирають проживання в загальних номерах хостелів – коли кімнату доводиться ділити з кількома, а то й десятком людей, оплачуючи лише ліжко-місце. Однак, як стверджує видання Travel Off Path, останнім часом серед соло-туристів набирає популярності проживання в так званих капсульних готелях.

Річ у тім, що наразі експерти відзначають зростання вартості проживання в хостелах – трапляються випадки, що ніч у таких багатомісних номерах обходиться приблизно в стільки ж, скільки й у номері готелю економ-класу. Особливо коли мова заходить про популярні напрямки. Тим часом капсули наразі коштують істотно дешевше, водночас гарантуючи значно більше приватності.

Придумали концепцію капсульних готелів у Японії. Вони являють собою комірки розміром приблизно 2×1×1,25 метри. Цього розміру достатньо, щоб спати, дивитися телевізор, працювати за ноутбуком або читати. Їсти і курити в таких капсулах, як правило, заборонено.

Нерідко такі готелі облаштовують на вокзалах або в аеропортах, щоб пасажири з довгою пересадкою могли трохи відпочити. Перший в Україні капсульний готель з’явився 2019 року – на території аеропорту “Бориспіль”. Однак із лютого 2022 року він закритий, оскільки через повномасштабне вторгнення Росії в Україні відсутнє цивільне авіасполучення.

Тим часом, тревел-блогер Сем Сірс з особистого досвіду розповів про плюси і мінуси проживання в капсульних готелях. За своє життя він тричі жив у таких капсулах – у Рейк’явіку (Ісландія), Боготі (Колумбія) і Києві (Україна), ще до повномасштабної війни.

Що не сподобалося:

  • Розетки не працювали в усіх трьох випадках.
  • Wi-Fi всередині капсул був нестабільний.
  • Телевізори не були підключені в усіх трьох випадках.
  • Капсули важко прибирати, тому з боків матраца можуть бути крихти і обгортки від їжі.

Що сподобалося:

  • Майже завжди це дешево.
  • Легко забронювати заздалегідь.
  • Зручно виспатися.
  • Часто в хорошому місці.
  • Чудовий спосіб познайомитися з попутниками.
  • Кімнати замикаються з метою безпеки і збереження цінних речей.
  • Ванні кімнати завжди були чистими, незважаючи на спільне користування.

Як повідомляв УНІАН, раніше туристам розповіли, як не попастися на вудку нечесних власників готелів. Головне правило – завжди перевіряти місце розміщення перед бронюванням.


Джерело