На Черкащині поховали Олександра Ціпла, який загинув від ракетного обстрілу у Полтаві
Джерело: provce.ck.ua
У Каневі попрощалися із військовим, який загинув під час ракетної атаки по інституту зв’язку у Полтаві. 26-річний Олександр Ціпло свій військовий шлях почав в АТО, інформує “Суспільне.Черкаси”.
Пішов воювати за своїм старшим братом, який боронив Україну із 2014, потрапив у російський полон, поки його рідні вважали зниклим безвісти, розповіла Суспільному родичка Валерія Вишнева.
Провести останнім шляхом Олександра Ціпла до Канева прибули друзі, знайомі та односельці. Аби віддати останню шану товаришу його побратим Сергій Зовтун приїхав із Миколаївської області.
“У 2019 ми попали в одну роту, а потім нас перевели в автозвод разом. Я завершив строкову службу, а Сашко далі пішов по контракту. Хлопець був дуже приємний, допомагав усім. Завжди жартував. Підтримував, коли нам було важко по службі. Я, як ще «срочку» служив, він їздив в зону АТО. Ротація була по три місяці. Приїжджав — нічого не розказував, а ми й не питали, щоб психічно йому не шкодити. Туди, де «прилетіло», ми там служили разом”.
На похороні не стримує сліз перша вчителька Олександра — Ольга Чайка.
“Сашуня був дуже добрим, ввічливим, товариським хлопчиком. Ми дякуємо його родині, що виховали такого справжнього героя, який захищав нас від цієї російської навали”.
Олександр Ціпло проходив військову службу за контрактом. Мав звання старшого солдата, служив старшим водієм-електриком, розказав радник міського голови Микола Москалець.
“Коли ми говоримо, що 25 років — це діти, їм служить не можна. То Олександр прийшов туди у 20 років. Шість років був щитом між злом і нами”.
Валерія Вишнева хоч і не близька родичка Олександру, але завжди вважала його рідним братом.
“У дорослому віці ми з ним дуже добре спілкувалися. Коли я сьогодні їхала з Києва в Канів, проїжджала «Сільпо», згадувала як ми з ним туди йшли безтурботно. Говорили: «Ось коли буде нарешті День Перемоги ми з тобою зберемося, будемо їсти пельмені і пити пиво. Він обіцяв, що приїде до нас додому після Перемоги. Я була на роботі, мені подруга скинула, що в Полтаві сталося. Я подумала, що треба написати Саші, як у нього справи, але забігалась. А мама на наступний день каже «Саші немає»”.
У Олександра залишилися батьки, брати і сестра. Власну родину він створити не встиг, розповіла Валерія.
На знак шани Герою сьогодні в громаді оголосили День жалоби, сказав речник міського голови Микола Москалець. Місцем останнього спочинку Олександра Ціпла стала Алея Слави на центральному кладовищі Канева.
Нагадаємо, 3 вересня близько 9 ранку армія РФ влучила в будівлю Інституту зв’язку у Полтаві. Аварійно-рятувальні роботи завершили 5 вересня. Загинули 58 людей, поранень зазнали 328. Державне бюро розслідувань розпочало провадження про можливе недбале ставлення до військової служби.