Мінагрополітики розробляє механізми для прозорого і безперешкодного експорту

У процесі розвитку агросектору і, зокрема, зернової галузі важливо впроваджувати зміни, відповідно до норм і стандартів ЄС. Одна з актуальних змін – створення механізмів для боротьби з тіньовим експортом зернових та олійних культур. І встановити чіткі правила для всіх учасників ринку.

Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на Українській зерновій конференції.

За його словами, треба створити умови для прозорого і безперешкодного експорту. З цією метою Мінагрополітики  працює над встановленням мінімальних експортних цін на агропродукцію, в першу чергу, на зернові та олійні. Крім того, розробляється система простежуваності продукції і прогнозованості врожаю.

Наразі держава особливо приділяє увагу допомозі фермерам, які знаходяться на територіях воєнного ризику. Тобто  на деокупованих територіях, територіях можливих/активних бойових дій, у прифронтовій зоні.

Для сільгоспвиробників цього року діє низка державних програм підтримки:

«Доступні кредити 5-7-9». Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з переробки – до 150 млн грн;
– гранти на розвиток садів і теплиці – до 7 млн гривень або 10 млн гривень відповідно;
– компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем;
– компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%;
– малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тисяч гривень безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території – 4 тисячі гривень.

Джерело: dzvin.media