Lonely Planet назвало 12 островів у Європі, на які варто звернути увагу цього року

Джерело: .unian.ua
Ці острови приваблюють туристів не лише чудовими пляжами, а й мальовничою природою та самобутньою культурою.

Так уже склалося, що туристів дуже приваблюють острови. Іноді настільки сильно, що місцевій владі доводиться обмежувати їх відвідування, як у випадку з грецьким Санторіні.

Найбільше у світі туристичне видавництво Lonely Planet, що випускає путівники, на основі свого свіжого випуску The Islands Book склало список із 12 островів Європи, на які варто звернути увагу цього року.

1. Корчула, Хорватія. Найзеленіший із далматинських островів, вкритий виноградниками, оливковими гаями і густими лісами, розташований всього за 3 км від материка і, зі зрозумілих причин, влітку вельми жвавий, але поза піком сезону це безтурботно гарне місце. Добре збережені середньовічні міста і села острова рясніють історичною архітектурою: від готичних, ренесансних і барокових палаців до простих кам’яних котеджів і фермерських будинків. Це місце для піших прогулянок або поїздок на велосипеді, де також можна ближче познайомитися з місцевими культурними та релігійними традиціями.

2. Скіатос, Греція. Цей острів із багатою історією та ароматом сосен, є батьківщиною великого грецького письменника XIX століття Александроса Пападіамантіса та ключовим місцем під час грецької війни за незалежність. Він розташований недалеко від материкової Греції, на півдорозі між Афінами і Салоніками, у блискучих Спорадах. Скіатос являє собою плутанину вулиць з білими стінами і традиційною острівною архітектурою, тоді як стародавні монастирі заховані в тихих горах, а неймовірно красива берегова лінія радує ідеальними пляжами, оточеними горбистими оливковими гаями.

3. Сардинія, Італія. Найбільший острів у Середземному морі після Сицилії є зухвалим, блискуче примхливим і харизматичним дітищем завоювань та окупації. Дослідження цієї місцевості – це дика пригода із карколомними прибережними стежками та вражаючими скелястими бухтами, суворими горами та овечими районами, віддаленими селами на вершинах пагорбів, неолітичними гробницями та середньовічними містами, пронизаними таємницями.

4. Корсика, Франція. Дика і люто горда Корсика разюче відрізняється від материка. Будь то звичаї, культура, кухня або мова, унікальна корсиканська ідентичність сочиться з кожного красивого селища на вершині пагорба. Природний ландшафт Корсики калейдоскопічний. Його піщані пляжі та бухти, густі ліси і зелені долини, пилкоподібні гірські хребти і скелясті миси – рай для любителів активного відпочинку.

5. Менорка, Іспанія. Найсхідніший край Іспанії – душевний, залитий сонцем, оточений пляжами, що омиваються блискучим Балеарським морем, де сталий розвиток був наріжним каменем місцевого туризму задовго до того, як це стало модно. Прекрасна Менорка, оголошена біосферним заповідником ЮНЕСКО ще 1993 року, являє собою мікс сільських готелів, загадкових руїн бронзової доби, хвилястих водно-болотних угідь, прибережних стежок з ароматом сосен і найвишуканіших пляжів країни. Цей неквапливий острів, від незайманих охоронюваних пляжів до багатої гастрономічної спадщини, користується популярністю як напрямок для відповідальних подорожей.

6. Сааремаа, Естонія. Саме тут можна знайти справжню душу Естонії. Найбільший острів країни є домівкою для дубових та ялівцевих лісів, скелястих морських берегів та невеличких сіл, що й досі дотримуються давнього ритму сільського життя. Для естонців старі вітряки Сааремаа, всипані квітами луки та фольклорна історія, що налічує багато століть, мають справжні чари. Один із найбільш вражаючих замків країни височіє над мальовничим містом Курессааре – найбільшим поселенням острова – а лабіринтоподібні коридори всередині наповнені естонськими скарбами. Сааремаа також відомий своєю земною кухнею: від житнього хліба, приготованого за старовинними сімейними рецептами, до копченої риби, яку продають на крихітних ринках, а також кращого фермерського пива, звареного в країнах Балтії.

7. Лофотенські острови, Норвегія. Легендарний вир і червоні рибальські хатини на палях, які французький письменник Жюль Верн описав у своєму класичному науково-фантастичному пригодницькому романі “Двадцять тисяч льє під водою”, не були польотом фантазії. Цей архіпелаг на краю Землі, пов’язаний поромом або низкою автомобільних тунелів і мостів з материковою Норвегією, просто приголомшує своєю надзвичайною природною красою. Риболовля, сільське господарство і туризм визначають пори року на цьому суворому ланцюжку островів, де течія Гольфстріму забезпечує м’яке тепло, яке не має аналогів будь-де ще за Полярним колом.

8. Готланд, Швеція. Відомий як “Королева Балтики”, Готланд – це чарівний острів, де середньовічні міста та церкви є сусідами з піщаними пляжами та дюнами, скульптурними морськими скелями, пишними луками та тихими селами. Це найбільший острів Швеції, розташований у Балтійському морі приблизно на півдорозі між материковою Швецією та Естонією. Це стратегічно важливе місце, яке було заселене вже близько 8000 років тому. Готланд є домівкою для вузьких брукованих вуличок і химерних котеджів його столиці Вісбю, внесеної до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, з прекрасною ранньою готичною архітектурою і звабливими довгими літніми вечорами.

9. Тексель, Нідерланди. Широкі пляжі з білим піском, природні заповідники, багаті на дику природу, залиті сонцем ліси і химерні села – це лише деякі з визначних пам’яток Текселя, найбільшого і найвідвідуванішого з островів Вадден, що простягаються вздовж північно-східного узбережжя Голландії. Колись це була головна зупинка для кораблів, що прямували в Азію, Африку і Північну Америку (тут почалася і закінчилася перша торгова місія в Ост-Індію). А типово плоский голландський ландшафт Текселя робить його ідеальним для їзди на велосипеді.

10. Острови Сіллі, Англія. З огляду на неекзотичну і часто похмуру погоду в Англії, тим паче дивно думати, що в країні зберігається екологічний рай, де субтропічні сукуленти, пустельні кактуси і пальми в стилі Сейшельських островів ростуть, як бур’яни, біля прекрасних пляжів. Острови Сіллі, розташовані за 45 км від південно-західного берега Корнуолла в Атлантичному океані, завжди були відрізані від материкової Британії, забезпечуючи унікальну екосистему, яку не порушують інвазивні види рослин або тварин. Цей райський ланцюг з більш ніж 200 островів (п’ять з них населені) належить герцогству Корнуолл, стародавній королівській вотчині, де кожен місцевий житель є орендарем принца Уельського.

11. Острів Скай, Шотландія. Другий за величиною острів Шотландії, розташований на Внутрішніх Гебридських островах, є найбільш вражаючим: його краєвид простягається від тихих бухт і чорнильних озер до зазубрених вершин, спадаючих водоспадів і складчастих скель. До мальовничих гір і горбистих боліт Скай легко дістатися мостом з материка, але щоб проникнути в найвіддаленіші куточки й побачити найкращі краєвиди, доведеться вирушити у високогірну пустку пішки, проїхати на велосипеді крутими гірськими дорогами або покататися на байдарці звивистими й горбистими болотами. Доповнити екстрим можна відвідуванням казкових замків, барвистих рибальських сіл і безлічі музеїв, галерей і ремісничих майстерень у жвавих містах острова.

12. Ініс Мор, Ірландія. Найбільший з трьох Аранських островів у затоці Голуей являє собою процвітаюче співтовариство, де розмовною мовою є ірландська, а традиційна музика, культура і спадщина йдуть пліч-о-пліч з жвавим календарем фестивалів і заходів. Велика мережа кам’яних стін, побудованих вручну, перетинає потрісканий вапняковий ландшафт, а єдина дорога острова з’єднана незліченними провулками і стежками, які ведуть до стародавніх пам’ятників, середньовічних церков, високих хрестів, святих колодязів і гордих маяків. Тут можна просто прогулятися або покататися на велосипеді краєм Європи, долучитися до йога-ретриту чи навчитися плести традиційний кошик, грати на бодрані (барабан із козячої шкури) або співати в традиційному стилі шон-нос. А можна поласувати свіжим омаром, відсвяткувати літнє сонцестояння або просто помилуватися унікальною культурою, яка впродовж століть приваблювала художників і письменників.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти Travel Off Path назвали три чудові острови Середземномор’я, де можна уникнути натовпів цього літа.