Літаки F-16 від Данії надійдуть в Україну найближчим часом, — Зеленський

Джерело: regionews.ua

Найближчим часом в Україну прибудуть винищувачі F-16 від Данії 

Про це повідомив Володимир Зеленський після зустрічі із прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен на полях Глобального саміту миру у Швейцарії, передає RegioNews.

“Вдячний Метте Фредеріксен за участь у Саміті миру та активне сприяння Данії в залученні країн Глобального Півдня до реалізації Формули миру. Під час зустрічі ми мали можливість обговорити перебіг підготовки до передачі данських літаків F-16, які надійдуть в Україну найближчим часом”, — повідомив Володимир Зеленський.

Він також додав, що окремо обговорив із прем'єр-міністеркою Данії затвердження переговорної рамки та початок перемовин про вступ України до ЄС у червні 2024 року.

До слова, на Саміті миру, який стартував у Швейцарії в суботу, 15 червня, представлені всі частини світу і континенти. У заході бере участь 101 країна та міжнародна організація.

Нагадаємо, 28 травня у Брюсселі Україна та Бельгія підписали безпекову угоду. Документ передбачає військову допомогу Україні та передачу 30 літаків F-16.

Раніше повідомлялося, що до України після навчань почали повертатися перші фахівці в обслуговуванні винищувачів F-16. Вони навчатимуть інших українських військових техніків.