“Китайське обладнання за завищеними цінами та “російський слід”: у Черкасах комісія перевіряє скандальні медичні закупівлі

Джерело: provce.ck.ua

Сьогодні, 25 червня, в Черкаській міській раді відбулося засідання комісії щодо скандальних медичних закупівель, які стали темою кількох журналістських розслідувань. Очолив комісію секретар ЧМР Юрій Тренкін.

Зокрема, в одному із розслідувань черкаських журналістів сайту “18000” йшлося про закупівлю коштовного медичного обладнання для КНП “Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка”. Постачальником цього обладнання є київське товариство “Промед Технолоджис”, а сама продукція – нібито польського бренду “Vizion”.

Проте журналісти в своєму розслідуванні зазначають, що медобладнання цього бренду насправді китайського походження з приклеєними поверх наліпками з назвою польського бренду та ще й придбане за завищеними цінами.

Адвокатка, представниця “Промед Технолоджис” Іванна Гурез під час засідання комісії запевнила, що країною-виробником і брендом обладнання є Польща, а його ціна не є завищеною, інформує журналістка із зали засідання.

– Вважаємо, що увага до цього питання була надмірною з огляду на те, що відбулося журналістське розслідування. Ми зі свого боку теж звернулися з численними запитами в правоохоронні органи та державні підприємства, які здійснюють експертизи. Держане підприємство “Укрпромзовнішекспертиза” на запит “Промед Технолоджис” зробило заключення стосовно визначення рівня ціни на предмет завищення. Згідно з висновками встановлено не завищення ціни. Встановлено, що обладнання є від польської компанії “Vizion”, яка має виробничі майданчики як і в Швейцарії, так і в Китаї. Це нормальна практика, – сказала Іванна Гурез.

Ще однією скандальною закупівлею, про яку говорили на засіданні комісії, була ортопедична система для декомпресії хребта Robospine для тієї ж консультативно-діагностичної поліклініки. У розслідуванні журналістів йдеться, що виробник цього медобладнання – компанія McBrothers A.G., яка заявлена як швейцарська, насправді пов’язана з росіянами.

Юрій Тренкін повідомив, що комісія отримала відповідь на запит від Головного управління Національної поліції в Черкаській області і “наразі поліція не вбачає “російського сліду” в закупленому обладнанні”.

“На даний час, за результатами проведених слідчих дій, не отримана інформація, що підтверджує факти викладені в журналістських розслідуваннях. Кримінальне провадження перебуває на контролі слідчого управління ГУНП в Черкаській області”, – зачитав текст відповіді Тренкін.

– Хочу сказати, що зараз ця справа певними правоохоронними органами, не можу їх розголошувати, об’єднана в єдине провадження. Я думаю, що до вивчення питання і до завершення провадження ми опрацюємо документи, надамо висновки комісії на розгляд департаменту і міському голові, а тоді вже він буде приймати рішення щодо цього питання, – додав Юрій Тренкін.