Гектари білосніжної краси: на Закарпатті пишно квітує “Долина нарцисів” (відео)

Наразі квіти – на піку цвітіння.

У Карпатському біосферному заповіднику пишно квітує “Долина нарцисів”, наразі рослини – на піку цвітіння. 

Як йдеться у сюжеті ТСН, це унікальне місце, якого в Європі більше не знайти, адже вузьколистий нарцис росте тільки високо у горах, а цей поширився у низовині. 

Щоб помилуватися білосніжною красою, до заповідника з’їхались туристи та місцеві жителі.

Цьогоріч нарциси у заповіднику розпустилися на місяць раніше, ніж зазвичай – у середині квітня. Це сталося через аномально теплий початок весни. Зараз цими квітами пишно вкриті всі 250 гектарів.

Цього року “Долину нарцисів” уже встигли відвідати близько 3 тисяч туристів. І хоч це менше, ніж у попередні роки, працівники заповідника сподіваються, що ця кількість ще може зрости, адже сезон цвітіння триватиме до кінця цього тижня.

250 гектарів нарцисів на піку цвітіння: Закарпаття чекає на туристів

“На даний час нарцис вузьколистий цвіте максимально. Це пік цвітіння. Судячи по вегетаційному періоду, до кінця тижня (11-12 травня) ще буде більш-менш красиво”, – зазначив працівник заповідника.

Цей рік на Закарпатті оголосили роком квіткового туризму. За сезон тут очікують не менше 100 тисяч гостей. Туристи вже встигли насолодитися цвітінням шафрану, магнолій, сакур і тюльпанів. Тепер можна помилуватися нарцисами, а далі естафету приймуть лавандові поля.

“Долина нарцисів”: що відомо про унікальне місце на Закарпатті

“Донина нарцисів” – це заповідний масив, розташований в урочищі Кіреші Хустського району на Закарпатті.

З 1992 року — у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Площа масиву складає 256,5 гектара.

Це унікальний ботанічний об’єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. Цей середньоєвропейський високогірний вид поширений в Альпах, на Балканах і в Карпатах на висотах 1100-2060 метрів. Популяція рослини збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. У 1980 році нарцис вузьколистий занесено до Червоної книги України.