До державної власності на Черкащині повернули шість земельних ділянок водного фонду — Новини Черкас за сьогодні

За результатами реагування прокурора на Черкащині повернуто з приватної власності шість земельних ділянок водного фонду вартістю майже чотири мільйони гривень.

Про це інформують в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Черкаською окружною прокуратурою забезпечено виконання раніше задоволених судами першої та апеляційної інстанцій трьох позовів прокурора про зобов’язання громадян повернути Будищенській територіальній громаді шість земельних ділянок загальною площею 0,6 га, вартістю понад 3,8 мільйона гривень, незаконно переданих у приватну власність для здійснення дачного будівництва.

Прокурори в суді довели, що спірні земельні ділянки є землями водного фонду, зокрема знаходяться в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища річки Дніпро, що передбачає суворі законодавчі обмеження у використанні таких земель, в тому числі й щодо забудови.

Минулого тижня прокуратурою вжито заходів щодо виконання трьох постановлених судових рішень шляхом ініціювання внесення відповідних записів до Державного реєстру речового права на нерухоме майно про офіційне припинення права приватної власності на оскаржені земельні ділянки.

Таким чином, досягнуто остаточної мети — відновлення права місцевої громади на розпорядження та користування за призначенням належними їй за законом земельними ділянками водного фонду, забезпечено доступ громадян до водного об’єкта.

Також читайте: Гралися на майданчику й зникли: черкаські патрульні розшукали двох дівчаток

Джерело