«Борімося! Поборемо!»: на Черкащині вшанували Великого Кобзаря

Щороку у травні нащадки Великого Кобзаря збираються на Чернечій горі. 163 роки маниє відтоді, як він знайшов вічний спочинок там, де «лани широкополі, і Дніпро, і кручі».

– Це знакове місце для всіх українців, – зауважив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – З Тарасовим словом ми проживаємо найскладніші моменти сучасної історії. Бо ці вірші про нас, про українців. Про наше споконвічне прагнення бути вільними у своїй країні. Як би складно нам не було, маємо вірити, що «… на оновленій землі врага не буде, супостата. А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…».

Також сьогодні до музею передали відзнаку «Лицар великого серця» від міжнародної платформи «Дякую серцем», якою його удостоєно.

Відзнака «Лицар великого серця» вручається видатним особистостям за вагомий внесок у становленні та розбудові України. Вручається у номінаціях націєтворець, волонтер, військовий, вчитель тощо.

Нагадаємо, 1861 відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі. Після того, як 58 днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, перевезли в Україну.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Джерело