“Заборонені бюджетні мільйонери і колаборанти досі в законі!”, – Томенко
Громадськість та ЗМІ продовжують знайомитися із деклараціями чиновництва за роки війни.
На першому етапі народ дивувався лицемірству і цинізму депутатів Верховної Ради, які збільшили видатки на своє утримання та зарплати своїх помічників і продовжують піарити свою діяльність за наші бюджетні кошти (лише в 2024 році на партійний піар передбачено 840 мільйонів гривень із бюджету). Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” пише відомий український політик, наш земляк Микола Томенко.
Далі – міські голови, які не лише задекларувати свої мільйонні зарплати за 2023 рік, але й не забули додати мільйони на свою рекламу в ЗМІ та соціальних мережах. Експерти підрахували, що на рекламу діяльності владців всіх рівнів на рік витрачається біля 11 мільярдів бюджетних гривень.
Але перше місце в рейтингу владного лицемірства і цинізму впевнено займають голови та посадові особи ОТГ, які обрані від заборонених нині партій – слуг Медведчука-Путіна. Днями військовий із Закарпаття оприлюднив заробітні плати чиновників місцевої влади. Для прикладу, нинішній керівник Полянської ОТГ, активний діяч ОПЗЖ Драгобецький Іван Іванович нарахував собі зарплату і премію у сумі 1 мільйон 29 тисяч 999 гривень за 2023 рік. І таких мільйонерів із місцевої влади, які представляють заборонену ОПЗЖ десятки.
Впевнено себе почувають і депутати-колаборанти із ОПЗЖ та партії Сальдо на Херсонщині. Про це мені днями розповіли мешканці прифронтового регіону. Хтось із депутатів, які хлібом-сіллю зустрічали окупантів відкупився, а хтось захищає свою продану путіну честь і гідність рішеннями судів.
Чи складно навести порядок із депутатами медведчука-сальдо-шарія та іншими колаборантами на місцях та із зловживаннями бюджетними коштами?
Елементарно і просто.
Перший крок.
Верховна Рада повинна нарешті ухвалити Урядовий законопроект про позбавлення мандатів майже 4 тисяч депутатів місцевих рад та посадовців обраних від заборонених партій (йдеться про законопроект №7476 від 20.06.2022 року).
Другий крок.
Уряд має нарешті затвердити штатний розклад та граничну суму зарплат і премій для працівників не лише державної, а й місцевої влади.
Третій крок.
Уряд зобовʼязаний оприлюднити виключний перелік робіт та послуг, які проводяться на бюджетні кошти у період правового режиму воєнного стану.
І найголовніше рішення:
оплата всіх працівників бюджетної сфери (від «Нафтогазу» і суддів до керівників ОТГ) не може перевищувати оплату військових, які захищають свободу і незалежність України.
Отож, вже третій рік від 24 лютого 2022 року чекаємо на появу рішень Верховної Ради та Уряду, які наближають, а не віддаляють країну від Перемоги над російською ордою.